۰
آیت‌الله اعرافی:

خطر کاهش جمعیت بسیار جدی است

قم نیوز: مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به آفات کاهش جمعیت در جامعه گفت: مقوله جمعیت به عنوان یک تاکید رهبر معظم انقلاب باید یادآوری شود، خطر کاهش جمعیت بسیار جدی بوده و حوزه وظیفه یادآوری برای جلوگیری از این خطر را دارد.
آیت‌الله اعرافی: خطر کاهش جمعیت بسیار جدی است
آیت‌الله اعرافی: خطر کاهش جمعیت بسیار جدی است
به گزارش قم نیوز آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی، معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استانها که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در چهار سال اخیر مدیریت حوزه، همکاران ما خدمات بزرگی را ارائه کردند و این در حالی بود که در این سال ها کمترین منابع مالی در حوزه وجود داشت و در همین وضع، ده ها اقدام وسیع رقم خورد.

وی افزود: نظام روحانیت در معرض دسیسه ها و آسیب های بیرونی قرار گرفته و از وظایف مسئولان حوزه آسیب شناسی مستمر و نظارت بر نهاد روحانیت است، باید راه های ارتباط و تعامل ما با استاد و طلبه قوی تر شود؛ همچنین تعامل میان نهادی در حوزه بسیار جدی است که باید دنبال شود.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به آفات کاهش جمعیت در جامعه بیان کرد: مقوله جمعیت به عنوان یک تاکید رهبر معظم انقلاب باید یادآوری شود، خطر کاهش جمعیت بسیار جدی بوده و حوزه وظیفه یادآوری برای جلوگیری از این خطر را دارد.

امام جمعه قم با بیان اینکه ستادهای بحران و گروه های جهادی نقش مهمی در افزایش اعتبار حوزه دارند، عنوان کرد: این مجموعه ها باید حفظ شده و ارتقا پیدا کنند، چرا که این ها پشتوانه حرکت ما است.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: در متون و منابع درس ها نیز باید رویکرد بین المللی داشته باشیم که در این بخش خلأ وجود دارد،برای تقویت کارهای بین المللی تسلط بر زبان و مهم تر از آن فهم معادلات بین المللی ضروری است و در سراسر حوزه ها و مدارس باید متن و منابعی تولید شود که طلاب را در فضای بین المللی قرار دهد

استاد حوزه علمیه فعالیت جهادی را مورد توجه قرار داد و افزود: ساماندهی گروه های جهادی ضروری است، نباید انگیزه کار جهادی را با شکل اداری دادن به آن، کم کنیم، اگر جان و تمام اقدامات خود را در این راه تقدیم کنیم باز کم است چون این نگاه مجاهدانه لازمه حرکت آینده حوزه است.

آیت الله اعرافی جایگاه شهر مقدس قم را مورد توجه قرار داد و گفت: قم با حرکت امام راحل در عالم اسلام نورافشان شد، لذا نباید کار را کوچک و کم بشماریم، اگر مدیر یا مسئولی تصور می کند که این کارها عادی و متعارف و روتین است، وظیفه دارد کار را به دیگران واگذار کند.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی حوزه این است که خادم مردم، جامعه و ارزش های متعالی باشد، این مستلزم هم گرایی و تبادل تجربیات مراکز حوزوی است، حوزه نیرومند در علم و دانش، تحقیق، اخلاق و معنویت باید قوی باشد؛ اگر این نیرو در حوزه وجود داشته باشد، بازتاب آن را در تمام بخش های زندگی شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب: 89203
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *