مدارس قم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی بازرسی می شوند

خبرگزاری مهر , 17 شهريور 1399 ساعت 22:22

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: تیم های آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی به نظارت از مدارس می پردازند.


به گزارش قم نیوز محسن رمضان بیگی اظهار داشت: دستورالعمل بهداشتی در نظر گرفته شده به فضا، رفتار دانش آموز و فاصله اجتماعی در ورود و خروج دانش آموزان تاکید دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قم ماسک زدن دانش آموزان، کادر اداری و آموزشی را الزامی دانست و افزود: در دستورالعمل تاکید شده که هر دانش آموز باید در مدرسه در شعاع یک متری از دیگر دانش آموزان قرار گیرد.

وی بیان کرد: مدت زمان کلاس‌ها برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی ۲۵ دقیقه، سایر دوره‌های ابتدایی ۳۰ دقیقه و دوره اول و دوم متوسطه ۳۵ دقیقه است.

رمضان بیگی با بیان اینکه مواد ضد عفونی به متولیان داده شده است، افزود: متولیان مدارس موظفند در پایان هر روز کاری مدرسه را ضد عفونی کنند.

وی بیان کرد: اکیپ‌های آموزش و پرورش و مرکز بهداشت به صورت مرتب وضعیت مدارس را از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: سرانه بهداشتی اختصاص داده شده به مدارس در اردیبهشت ماه ۲ میلیارد تومان بوده است و روز گذشته نیز ۵۷۰ میلیون تومان برای کل واحدهای آموزشی در نظر گرفته شد.

وی در خصوص برگزاری زنگ ورزش افزود: برگزاری ورزش‌های تجمعی ممنوع است و معلم ورزش نباید ورزش‌های تجمعی را اجرا کند.
انتهای پیام / 137


کد مطلب: 91235

آدرس مطلب: http://www.qomnews.ir/fa/news/91235/مدارس-قم-زمینه-رعایت-پروتکل-های-بهداشتی-بازرسی-می-شوند

قم نیوز
  http://www.qomnews.ir