بیماریابی و رهگیری هوشمند ناقلان خاموش کرونا در قم

خبرگزاری تسنیم , 5 آذر 1399 ساعت 21:27

فرماندار قم گفت: در طرح محله محور بانام «شهید قاسم سلیمانی» هدف بیماریابی و کشف ناقلان خاموش کرونایی است.


به گزارش قم نیوز مرتضی حیدری امروز در جلسه ستاد پیشگیری ،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در محل سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به برگزاری طرح محله محور بانام شهید بزرگوار سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: در این طرح  قم به 5 منطقه تقسیم‌شده و گزارش‌های دریافتی طی جلساتی تجزیه‌وتحلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی دارای 7 راهبرد اصلی است، افزود: این طرح شامل جز سیاست‌های اصلی و شامل تشدید نظارت بر پروتکل‌ها، اعمال قانون، تست هوشمند هدفمند و گسترده، بیماری یابی و ره‌گیری هوشمند، آموزش و فرهنگ‌سازی، حفاظت از اقشار آسیب‌پذیر و سالمندان و تقویت فرآیند درمان سرپایی است.

به گفته فرماندار قم این طرح بسیار سنگین اما شدنی است و فقط برای دو هفته نیست و اجرای آن به هماهنگی نیاز دارد و باید برخی از ابهامات رفع شود، هدف از این طرح شناسایی بیماران کرونایی قبل از مراجعه به مراکز درمانی و قرنطینه خانگی افراد مبتلا برای پیشگیری از پیشروی این ویروس است.

همکاری بهداشت و بسیج  در طرح شهید سلیمانی

وی گفت: در طرح محله محور شهید سلیمانی، 28 مرکز بهداشت و 14 حوزه بسیج در مسیر مبارزه با کرونا ساماندهی شده‌اند.

حیدری افزود: در تحقق راهبردها، 5 کمیته شکل‌گرفته و متمرکز هستند که سه کمیته شامل آموزش همگانی و انجام مراقبت خانواده محور و پایش و نظارت بر عهده علوم پزشکی و دو کمیته شامل حمایت از قرنطینه خانگی و غیر خانگی و عملیاتی محلی بر عهده بسیج است.

به گفته این مسئول؛ طرح  محله محور اهداف گسترده‌ای داریم و تیم‌های مراقبتی در پایگاه‌های بهداشتی و تیم‌های حمایتی در پایگاه‌های بسیج و تیم‌های نظارتی در مرکز جامع خدماتی مستقر می‌شوند.

انتهای پیام/ 137


کد مطلب: 92927

آدرس مطلب: http://www.qomnews.ir/fa/news/92927/بیماریابی-رهگیری-هوشمند-ناقلان-خاموش-کرونا-قم

قم نیوز
  http://www.qomnews.ir