۰
فرمانده برتر بسیجی تشریح کرد:

بسیج مرکز تربیت جوانِ مومنِ تحصیل کرده و جهادگر

قم نیوز: فرمانده برتر پایگاه بسیج قم گفت: پایگاه های بسیج با جذب جوانان و نوجوانان و ارئه برنامه های منسجم فرهنگی نسل جوان مومن تحصیل کرده و جهادگر را تربیت می کند.
بسیج مرکز تربیت جوانِ مومنِ تحصیل کرده و جهادگر
بسیج مرکز تربیت جوانِ مومنِ تحصیل کرده و جهادگر
به گزارش قم نیوز حسن عبادی با اشاره به اهمیت حفظ روحیه جهادی در بسیجیان، افزود: از ابتدای شیوع کرونا بسیجیان مسجد حضرت زینب پردیسان فعالیت‌های زیادی در زمینه ضد عفونی اماکن آلوده داشته‌اند و در طرح کمک مومنانه که در ایام کرونا برگزار شد، نزدیک به هزار بسته معیشتی به دست نیازمندان رساندند.

فرمانده بسیجی پایگاه شهید میثمی شهرک پردیسان قم افزود: هر کدام از بسته‌های معیشتی که تاکنون در چند دوره پخش شده است، نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان اقلام ضروری در آنها بوده و همچنین در عید قربان امسال ۲۱ رأس گوسفند با همکاری مرکز نیکوکاری ذبح و میان فقرای محل توزیع شد.

وی با اشاره به تأثیرگذاری فعالیت‌های جهادی در مهار ویروس کرونا، گفت: بسیجیان پایگاه شهید میثمی در بیمارستان کامکار و شهید بهشتی به کادر درمان در مراقبت از بیماران کرونایی کمک می‌کردند و در کنار آن با اقداماتی همچون تهیه غذای گرم، وسایل ضدعفونی، گرفتن آب هویج و توزیع آن میان بیماران بستری در خانه نقش پشتیبانی را ایفا می‌کردند.

عبادی با اشاره به اینکه جوان‌گرایی از جمله دلایلی است که سبب جذب جوانان و نوجوانان محل به مسجد و موفقیت این پایگاه بسیج در عرصه اجتماعی بیان کرد و افزود: در سال ۹۵ تعداد ۳۰۵ نفر نیروی جدید و تعدادی نیرو را فعال کردیم و جمعاً ۱۴۰۰ نفر عضو فعال و عادی داریم که از این تعداد ۲۷۰ نفر فعال هستند.

وی با اشاره به فعال بودن تمام بخش‌های پایگاه بسیج شهید میثمی، گفت: از آنجایی که اکثریت بسیجیان مسجد از جوانان هستند، پایگاه در فعالیت‌های جهادی و فرهنگی فعال‌تر است و در معاونت علمی نیز بسیجیان پایگاه شهید میثمی به خوبی درخشیدند و توانستند مقام‌های علمی کسب کنند.

بسیجی برتر قمی به تبیین طرح‌های اجرا شده در پایگاه شهید میثمی پرداخت و گفت: از کارهای ویژه پایگاه ما بردن گروه‌های مقاومت به مجتمع‌های مسکونی است تا در هر مجتمع یک پایگاه کوچک تشکیل دهیم و از این طریق بسیجیان در کنار حفظ ارتباطشان با مسجد بتوانند دوره‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی، جهادی، قرآنی و … در مجتمع محل سکونت خود برگزار می‌کنند.
انتهای پیام / 137
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 92946
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *