۰

پلمب یک واحد فروشگاه مواد پروتئینی در قم

قم نیوز: رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت معدن تجارت گفت: فروشگاهی در قم که ۳۱۸۵ کیلوگرم ران مرغ منجمد را به عنوان مرغ گرم به مردم فروخته است، پلمب شد.
پلمب یک واحد فروشگاه مواد پروتئینی در قم
پلمب یک واحد فروشگاه مواد پروتئینی در قم
به گزارش قم نیوز محمود شعبانی رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم‌ با اشاره به اینکه انجماد زدایی مرغ منجمد یک تخلف بهداشتی است،گفت: این فروشگاه ۳۱۸۵ کیلوگرم ران مرغ منجمد را با گذاشتن در محیطی گرم تبدیل به مرغ به اصطلاح برفکی می‌کرد و به قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان می‌فروخت که به دستور مقام قضائی تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان قم‌ با اشاره به اینکه با انجماد زدایی تا حد زیادی از خاصیت پروتئینی مرغ کم می‌شود، امکان جذب آلودگی‌های محیطی بسیار بالا می‌رود و مرغ‌ها باید بلافاصله به مصرف برسد، افزود: بسیاری از خریداران و مصرف کنندگان از این موضوع آگاه نیستند و پس از خرید، دوباره آن‌ها را منجمد می‌کنند.

شعبانی عنوان کرد: مرغ‌های کشف شده به آزمایشگاه معتمد دامپزشکی فرستاده شده تا در صورتی که آلودگی این مرغ‌ها بیش از حد مجاز نباشد، برای فرآوری به کارخانه‌های سوسیس و کالباس سازی تحویل داده می‌شود و چنانچه حجم آلودگی در این مرغ‌ها بیش از حد مجاز باشد، معدوم خواهند شد.

انتهای پیام / 106
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 93054
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *