اسفندماه امسال؛

کتابخانه مرکزی قم با زیربنای ۲ هزارمترمربع به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری مهر , 4 بهمن 1399 ساعت 21:19

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با بیان اینکه این اداره برای تأمین منابع مالی و خرید تجهیزات کتابخانه مرکزی اقدام کرده، گفت: این کتابخانه اسفندماه به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش قم نیوز سجاد عمرانی صبح شنبه در جلسه با مدیرکل دفتر فنی استانداری قم خواستار تعیین تکلیف و تسریع در پایان عملیات محوطه‌سازی کتابخانه مرکزی قم جهت افتتاح شد و گفت: دبیرکل و معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دی ماه از پروژه کتابخانه مرکزی قم بازدید کردند و بر افتتاح آن در اسفندماه تاکید داشتند و این اداره کل نسبت به تأمین منابع مالی و خرید تجهیزات اقدام کرده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم ضمن برشمردن بخش‌ها و خدمات مختلف کتابخانه مرکزی قم، افزود: تحویل موقت پروژه از سوی پیمانکار به اداره کل کتابخانه‌ها جهت افتتاح مناسب و درخور شأن مردم شریف استان قم و همچنین تسریع در فرآیند آماده‌سازی کتاب و منابع و تجهیزات صورت گیرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری قم نیز ضمن ابراز خرسندی از افتتاح کتابخانه مرکزی قم در اسفند ماه، آمادگی این اداره کل جهت تسریع در فرآیند افتتاح را اعلام کرد و گفت: پیمانکار پروژه در مراحل نهایی اتمام کار قرار دارد و مشکل محوطه‌سازی نیز با پیگیری‌های صورت گرفته در سطح استان مرتفع خواهد شد.

گفتنی است، پروژه کتابخانه مرکزی قم از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان قم ساخته شده که در خیابان امام خمینی (ره) واقع شده است. این کتابخانه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۴۲۶ مترمربع با اعیان ۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع در ۴ طبقه احداث شده است. مخزن این کتابخانه به مساحت ۸۵۰ مترمربع، ۲ سالن مطالعه آقایان و بانوان هر کدام با مساحت ۳۰۰ مترمربع، بخش کودک و نوجوان در ۱۷۵ مترمربع، آمفی تئاتر با ظرفیت ۱۴۰ صندلی است.

همچنین کتابخانه مرکزی قم کاربری‌هایی نظیر سالن جلسات، سالن نشریات، خدمات فنی، مرجع و اطلاع‌رسانی، باغ علم و کلاس‌های آموزشی دارد.
انتهای پیام / 137


کد مطلب: 94275

آدرس مطلب: http://www.qomnews.ir/fa/news/94275/کتابخانه-مرکزی-قم-زیربنای-۲-هزارمترمربع-بهره-برداری-می-رسد

قم نیوز
  http://www.qomnews.ir