۰

بزرگ‌ترین کارخانه تولید چادر مشکی کشور با 1130 میلیارد تومان اعتبار در قم احداث می‌شود

قم نیوز: استاندار قم گفت: با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام، کارخانه تولید چادر مشکی با ۱۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار و ۲ هزار شغل در قم احداث می‌شود.
بزرگ‌ترین کارخانه تولید چادر مشکی کشور با ۱۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در قم احداث می‌شود
بزرگ‌ترین کارخانه تولید چادر مشکی کشور با ۱۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در قم احداث می‌شود
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست امروز در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری قم اظهار داشت: محرومیت‌زدایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ساماندهی محلات آسیب‌پذیر از جمله رویکردهای مهم در استان قم است.

استاندار قم افزود: در جهت جهش تولید به‌واسطه نام‌گذاری سال توسط رهبر انقلاب، فعالیت‌هایی در قم داشته‌ایم و در جهت احیای برخی واحدهای راکد و نیمه راکد، تفاهم‌نامه‌های خوبی انجام شد.

وی از احداث بزرگترین کارخانه تولید چادر مشکی کشور در قم خبر داد و ابراز کرد: دراین‌باره احداث بزرگترین کارخانه تولید چادر مشکی به‌عنوان برند شهر مقدس کریمه اهل‌بیت(ع) که برازنده این شهر است و به لحاظ اقتصادی اهمیت دارد امروز تفاهم‌نامه‌ای امضاء شد.

سرمست عنوان کرد: در کشور طبق برآوردها 80 میلیون مترمربع چادر مشکی وارد می‌شود و مجموع تولید نیز 10 تا 15 میلیون مترمربع است، با احداث این کارخانه برآورد شده 18 میلیون مترمربع تولید چادر مشکی و از نظر اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم 2 هزار نفر هدف‌گذاری شود.

وی با تأکید بر اینکه مجموع اعتبارات برای این طرح در تفاهم‌نامه برآورد سرمایه‌گذاری به مبلغ یک هزار و 130 میلیارد تومان شده است که سرمایه‌گذاری چشمگیر و تحول‌آفرین است گفت: این طرح مورد موافقت و استقبال ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفت، ایجاد کارخانه چادر مشکی یک پروژه ماندگار در استان قم است و با توجه به اینکه سالانه پذیرای بیش از 20 میلیون نفر مسافر و زائر هستیم، جای یک بسته سوغات زائر در قم خالی است.

استاندار قم یادآور شد: از ابتدا دنبال این طرح در قم بودیم و بخشی از بسته سوغات زائر با تولید چادر مرغوب در این استان فراهم می‌شود، همچنین برای مصرف داخلی و حتی زمینه سوغات زائرانی که از اقصی نقاط کشورهای همسایه به استان سفر می‌کنند چادر تهیه می‌شود.

وی تصریح کرد: ثبت ملی شهر مقدس قم به‌عنوان شهر ملی انگشتر انجام شد که تولید انگشتر نیز در بسته سوغات زائر می‌تواند جایگاه خوبی داشته باشد.

سرمست اضافه کرد: در ادامه این سفر برنامه کلنگ زنی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن داریم که 1842 واحد در سایه این طرح به‌صورت مشارکتی در استان با 650 میلیارد تومان اجرایی می‌شود،همچنین رئوس تفاهمات مفصل است و اطلاع‌رسانی می‌شود و در کمیته مشترکی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 95074
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *