۰
تولیدکننده نوشت افزار:

قاچاق کالا باعث شده با 20 درصد از ظرفیت خود کار کنیم/ کیفیت نوشت افزارهای تولید داخل از محصولات مشابه وارداتی بسیار بالاتر است

قم نیوز: مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت رز تحریر یزد بیان داشت: از نظر کیفیت تولید داخل از مشابه خارجی بسیار بهتر بوده و در شرایط رقابت سالم امکان رقابت وجود دارد و قدرت رقابت نداشتن یک فرهنگ غلط است که متاسفانه افراد سودجو که نفعشان در واردات محصولات بی کیفیت مشابه تولید داخل می باشد در ذهن مصرف کننده جا انداخته اند.
قاچاق کالا باعث شده با 20 درصد از ظرفیت خود کار کنیم/ کیفیت نوشت افزارهای تولید داخل از محصولات مشابه وارداتی بسیار بالاتر است
به گزارش قم نیوز، شرکت رز تحریر یکی از کارخانجات تولید کننده در عرصه نوشت افزار می باشد که در سالهای گذشته توانسته است با تولیدات باکیفیت داخلی ، بخشی از بازار نوشت افزار کشور را با وجود حضور محصولات چینی و هندی ، در اختیار بگیرد که خودکار سفیر یکی از معروفترین محصولات این گروه صنعتی می باشد.

به همین مناسبت گفت و گویی با محمود رضا صنعتکار، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت رز تحریر یزد صورت گرفته است که به نظر خوانندگان محترم می رسد:

لطفا مختصری توضیحی در مورد تولیدات شرکت ارائه فرمایید؟

شرکت رز تحریر یزد در حدود 16 مدل خودکار - 12 مدل پاک کن - 10 مدل ماژیک - مداد شمعی و انواع چسب ماتیکی و انواع خمیر سبک بر پایه آب و بهداشتی تولید می نماید.

برای چند نفر اشتغال فراهم کرده اید و مختصر توضیحی در مورد وضعیت اشتغال کارکنان بفرمایید.

برای حدوداً 1000 نفر اشتغال زایی نموده که از این تعداد 350 نفر مستقیم و مابقی بصورت کار در منزل با همکاری بهزیستی و سازمان زندان ها مشغول به کار هستند.

چقدر در داخلی کردن تولیدات موفق بوده اید؟

تقریباً 80 درصد تولیدات داخلی بوده و در حال تلاش برای بومی نمودن الباقی هستیم.

عمده مشکلات پیشرو در امر تولیدتان چیست ؟

عمده ترین مشکل عدم حمایت ادارات و دستگاه های تولیدی در عدم خرید کالاهای مشابه تولید داخل و واردات کالاهای بی کیفیت و فاقد استاندارد چینی و هندی و قاچاق کالا می باشد.

در امر تحقیقات چکار کرده اید و چقدر موفق بوده اید؟

به یاری خداوند و تلاش پرسنل این مجموعه موفق به اختراع و تولید خمیر سبک شده ایم و همچنین با تحقیقات فراوان به فرمول تولید نوع جدید پاک کن و خودکار با جوهر نانو دست پیدا کرذه ایم.

قاچاق کالا چه تاثیری بر روی فروش محصولات تان داشته است ؟

قاچاق کالا و واردات کالاهای بی کیفیت و غیر استاندارد باعث شده 80 درصد ظرفیت تولید خالی باشد و با حدود 20 درصد از ظرفیت واقعی در حال تولید هستیم.

می توانید مقایسه ای بین کیفیت خودکارهای تولید داخل با سایر محصولاتی وارداتی صورت دهید؟

در مورد خودکار طول نگارش تولیدات داخلی حدوداً دو برابر کالاهای مشابه وارداتی بوده و از نظر نوشتاری نیز تولیدات داخل بصورت یکنواخت و بدون جوهرریزی و قطع و وصل شدن و به دلیل اطمینان به تولید محصولات با کیفیت با دو سال گارانتی عرضه می شود.

در بازار شنیده می شود که سازندگان داخلی قدرت رقابت با نمونه ای خارجی را ندارند نظرتان در مورد نحوه برخورد عرضه کنندگان چیست؟

از نظر کیفیت تولید داخل از مشابه خارجی بسیار بهتر بوده و در شرایط رقابت سالم امکان رقابت وجود دارد و قدرت رقابت نداشتن یک فرهنگ غلط است که متاسفانه افراد سودجو که نفعشان در واردات محصولات بی کیفیت مشابه تولید داخل می باشد در ذهن مصرف کننده جا انداخته اند.

برنامه بلند مدت آینده شرکت چیست؟

برنامه بلند مدت ایجاد اشتغال برای بیش از 2000 نفر بصورت مستقیم و تلاش برای صادرات به کشورهای اروپایی و آسیایی حتی چین و هند هستیم.

در امر تحقیقات چه کرده و چقدر موفق بوده اید؟

به یاری خداوند و تلاش پرسنل این مجموعه موفق به اختراع و تولید خمیر سبک شده ایم و همچنین با تحقیقات فراوان به فرمول تولید نوع جدید پاک کن و خودکار با جوهر نانو دست پیدا کرده ایم.

آیا برای داخلی تر کردن محصولات برنامه ای دارید ؟

در حال همکاری مشترک با چند شرکت دانش بنیان جهت تولید تمامی قطعات در داخل و بومی کردن تولید هستیم

انتهای پیام / 136
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 47387
مرجع : 598
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *