۰
آیت‌الله جوادی‌آملی:

حضور حداکثری در انتخابات وظیفه همه مردم است

قم نیوز: یکی از مراجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به شعار حضور حداکثری و حماسه سیاسی در انتخابات، گفت: حضور حداکثری وظیفه همه مردم و از جمله افرادی چون ماست که رأی می‌دهیم؛ یعنی حضور حداکثری نه برای کاندیداها بلکه برای مردم است.
حضور حداکثری در انتخابات وظیفه همه مردم است
به گزارش قم نیوز، آیت‌الله العظمي عبدالله جوادي آملي در دیدار دكتر عارف معاون اول دولت اصلاحات گفت: در طول تاریخ بعد از امامان، هیچ گاه حکومت دینی مطرح نبود، اما به لطف الهی امام خمینی(ره) پیدا شد که این انقلاب را به جهان عرضه کند.

وی با بیان اینکه سازمان ملل و مجامع بین المللی دست شان از معارف الهی خالی است، گفت: اول باید این خلاء را توضیح داد و بعد به سراغ مباحثی چون انتخابات رفت.

استاد برجسته حوزه علميه قم گفت: برای مثال صدق و راستی، صفت خوبی است اما نمی تواند مبنا باشد، چرا که ممکن است شخصی که غیبت می کند هم راست بگوید اما کار درستی نمی کند، پس صدق ذاتا خوب نیست و فقط اگر بنابر عدل شد خوب است.

آیت الله جوادی آملی افزود: در بین این مبانی و صفات، ام المبانی عدل است و عدل هم این است که جای حقیقی اشخاص و اشیاء کجاست و آن را نشان می دهد؛ عدل یعنی هر چیزی را سر جای خود نشاندن است.

وي ادامه داد: غربی‌ها هر که را خواستند می گویند محور شرارت و هرکه را بخواهند محور عدالت معرفی می کنند که این عدالت نیست.

مردم ستون سياست ديني هستند

رئيس بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء در ادامه سخنان خود به بحث انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: اگر نماز ستون دین است و بدون آن دین استوار نمی ماند، باید بدانیم که در سیاست دینی هم مردم ستون سیاستند و ما نمی توانیم هر وقت دلمان خواست مردم را جذب و هر وقت دلمان نخواست آن ها را در امور دخالت ندهیم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: همانگونه که کسی نماز نخواند، دینش ستون ندارد، کسی هم که بخواهد به آبروی مردم اهمیت ندهد و مردم را نادیده بگیرد و به نظر مردم احترام نگذارد، سیاستش اسلامی نیست.

کسی باید برای ریاست جمهوری انتخاب شود که به مشکل مردم برسد

آیت الله جوادی آملی با اشاره به برخی مشکلات فعلی کشور و با بیان این که اگر زندانی و فقر در کشور زیاد شود، همه مسئولیم، گفت: کسی باید برای ریاست جمهوری انتخاب شود که به مشکل مردم برسد و راهکار رفع آن‌ها را بداند.

وی یادآور شد: جمعیت ما در ایران، ۷۰ میلیون است و این جمعیت یک صدم جمعیت دنیاست در حالی که ما ۱۰ درصد امکانات دنیا از جمله امکانات دریایی، معدن، گاز، نفت و ... را در اختیار داریم؛ در چنین شرایطی باید پرسید که چرا نباید بتوانیم کار کنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم، افزود: امروزه کشورهایی در دنیا هستند که به اندازه یک استان ما وسعت دارند، اما صادرات فراوانی به کشورهای دیگر دارند.

در کشور فقط به جان هم افتادیم

آیت الله جوادی آملی گفت: در کشور فقط به جان هم افتادیم و این به خاطر این است که جهنم را باور نکردیم و از بسیاری اسرار آن بی خبریم؛ باید بدانیم که خود ظالم، هیزم جهنم است.

وی با اشاره به شعار حضور حداکثری و حماسه سیاسی در انتخابات، گفت: حضور حداکثری وظیفه همه مردم و از جمله افرادی چون ماست که رأی می دهیم؛ یعنی حضور حداکثری برای مردم است، نه برای کاندیداها؛ آقایان باید این مشکل را حل کنند.

آیت الله جوادی آملی با بیان این که خون‌های بسیاری برای تقویت نظام جمهوری اسلامی به زمین ریخته شده است، گفت: وقتی مردم خون دادند در راه دین، بهای خون آن ها در تحقق احکام الهی داده می شود و البته خدا خدای مظلومان هم هست.

رئيس بنياد بين المللي علوم وحياني اسراء با اشاره به ظرفیت های مادی و معنوی موجود در ایران، اظهار داشت: با وجود این امکانات در کشور، یک مدیریت خوب، معقول، تنش زا و فکر خوب در جایگاه ریاست جمهوری می تواند مشکلات کشور را حل نماید.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: رسانه‎ها باید دلیل مردم باشند و نه دلال آن ها؛ یعنی دغدغه های آنان را بیان کنند.

سیاستمداران نباید از جهل مردم سوء استفاده كنند
وي گفت: سیاستمداران نباید از جهل مردم سوء استفاده کرده و به جای تبلیغ به تکرار روی بیاورند.

آیت الله جوادی آملی در پایان سخنان خود با بیان این که با توجه به بحث بیداری اسلامی، توجه بسیاری کشورها به ایران است، گفت: باید کاری کنیم تا حضور پرشور مردم در انتخابات تحقق یابد.

انتهای پیام/۱۱۶/
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب: 13842
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *