۰
معاون شهردار قم:

طرح "دیوار مهربانی" در قم اجرا می‌شود

قم نگار:معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با اشاره به اینکه طرح دیوار مهربانی در منطقه ۳ شهرداری قم به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود، گفت: دیوار مهربانی با همکاری شهرداری، بهزیستی و کمیته امداد در قم اجرا می‌شود.
طرح "دیوار مهربانی" در قم اجرا می‌شود
سید‌امیر سامع، در رابطه با دیوارهای مهربانی در استان قم و اهمیت آن، اظهار داشت: در مجموع بنا نهادن این دیوارها کار خوبی است و از طریق آن می‌توانیم به‌طور مجدد از وسایلی مصرفی استفاده کنیم و از نظر زیست‌محیطی هم مفید فایده است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با بیان اینکه این کار کاری خیرخواهانه و عام‌المنفعه محسوب می‌شود و ترویج این‌گونه فرهنگ‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد، افزود: بهتر است این اقدامات با یک سازماندهی مشخص و با برنامه انجام شود که در غیر این صورت کاری موقتی است که اگر برای آن برنامه‌ای نداشته‌ایم و خیلی زود از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اجرای دیوارهای مهربانی به صورت سازماندهی شده و با اجرای شهرداری قم در یکی از مناطق شهرداری به‌عنوان پایلوت اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: در این اقدام کانکس‌هایی در برخی اماکن قرار داده می‌شود که مردم لباس‌های بلا‌استفاده خود را در این مناطق قرار می‌دهند.

سامع با اشاره به اینکه دیوارهای مهربانی که در سطح شهر راه‌اندازی شده‌اند، ممکن است بعدها مشکل بهداشتی ایجاد کنند، تصریح کرد: با اقدام شهرداری قم می‌توان به صورت سازماندهی شده لباس‌های اهدایی مردم جمع‌آوری شده و بعد بهزیستی این لباس‌ها و وسایل را ساماندهی کرده، از نظر بهداشتی اطمینان لازم را حاصل کند و به دست افراد نیازمند می‌رساند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: انتقال این لباس‌ها به این نحو ممکن است آلودگی‌هایی را به همراه داشته باشد، به همین دلیل باید این کار خیر را به صورتی اصولی با برنامه و البته با رعایت نکات بهداشتی انجام دهیم که بعدها دچار مشکل نشویم.

انتهای پیام/۱۳۷
پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب: 35954
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *