۰

معجزه عسل و آبلیمو را دریابید

قم نیوز: هوا که گرم می شود اغلب افراد برای رفع عطش تمایل زیادی به انواع نوشیدنی ها پیدا می کنند و در زمان تشنگی حاضرند هر نوشیدنی اعم از آبمیوه ، آب یخ ، شیر و چای سرد بنوشند تا رفع عطش کنند. اما امان از آن زمانی که هر چه می نوشیم سیراب نمی شویم .
معجزه عسل و آبلیمو را دریابید
به گزارش قم نیوز، دکتر سید مهدی میرغضنفری، متخصص فیزیولوژی و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش بهترین نوشیدنی برای رفع عطش را شربت آبلیمو و عسل می داند و به سلامت آنلاین می گوید:  ليمو و عسل هر یک به تنهایی دارای خواص فراوانی هستند . عسل طبع گرمی داشته و لیمو سرد است و به جهت مزاج نسبتا معتدلی که در ترکیب با یکدیگر دارند مکمل همديگر بوده يعنی عوارض احتمالی هم را كم نموده یا از بين می برند و مصرف همزمان آن ها با هم و يا شربت ليمو ترش و عسل ، نوشيدنی بسيار خوب و مفيد و مورد توصيه طب سنتی است . ضمن اینکه این نوشیدنی علاوه بر کمک به رفع عطش غذائیت خوبی نیز دارد و برای اعضای بدن از جمله اعضای حياتی نظير مغز ، قلب و كبد مفید است .

این متخصص در پاسخ به این پرسش که آیا مصرف این نوشیدنی برای هر مزاجی مناسب است می گوید این نوشیدنی تقريبا برای تمام افراد با هر مزاجی مفيد است و در هر فصلی قابل استفاده است اما به گفته این استاد دانشگاه در فصول سرد سال بهتر است سرد مزاجان قسمت عسل را بيشتر نموده و در فصول گرم ، گرم مزاجان قسمت آبليمو يا ليموترش را بيشتر و سهم عسل را كمتر نمايند تا با مزاج ، سازگاری بیشتری پیدا کند .

مصرف اين نوشيدنی در اوايل پاييز و بهار بيشتر مورد توصيه است و علت آن كمک به اعتدال بخشيدن بدن در آغاز این فصول است . این نوشیدنی مخصوصا برای مزاج های سرد و خشک به خصوص در فصل پاييز و افرادی كه صبحگاهان احساس ضعف و تهوع و يا تشنگی دارند می تواند مفيد باشد . دکتر میرغضنفری تصریح می کند: مصرف مايعات به صورت ناشتا به خصوص آب سرد مورد توصيه طب سنتی نيست ضمن اینکه باید تشنگی زیاد صبحگاهی علت یابی شود که اغلب به دلیل غذای نامناسب شب گذشته بوده است . اما مصرف این نوشیدنی به خصوص در هنگام سحر در ایام ماه مبارک رمضان برای پیشگیری از تشنگی زودرس توصیه می شود.

انتهای پیام/135
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 39008
مرجع : سلامت آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *