شهرداری به دنبال تغییر مکان پایانه مرکزی است

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم , 13 دی 1395 ساعت 16:30

قم نیوز: معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم با بیان اینکه شهرداری به دنبال تغییر مکان پایانه مرکزی است، گفت: برای مکان آنچه که تاکنون بررسی شده به 72 تن رسیده‌ایم تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.


به گزارش قم نیوز، علیرضا قاری قرآن ظهر امروز در جلسه اصلاحیه بودجه 95 و تدوین بودجه سال 96 سازمان‌های تابعه شهرداری قم،  با تاکید بر اینکه 72 تن یکی از مراکز تبادل مسافر است گفت: مشکل این محور این است که با پایانه فاصله دارد و مسافر رغبتی به حضور در پایانه نخواهد داشت به همین خاطر تصمیم بر اجرای پایانه در این بخش گرفتیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس اگر نگاه ترافیکی نیز داشته باشیم اگر در این محدوده پایانه ایجاد شود مسافر دیگر کنار خیابان توقف نکرده و معضلات ترافیکی این محور نیز تا حجم قابل توجهی کاهش می‌یابد.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهردار قم گفت: چیزی که در این محور در دسترس است این بوده که بتوانیم پایانه را به 72 تن منتقل کنیم و ظرفیتی همچون پایانه مرکزی را ایجاد کنیم.

وی گفت: بسیاری از مسافران وارد پایانه مرکزی نمی‌شوند و با استفاده از مرکز تبادل سفر میدان 72 تن خدمات می‌گیرند بدون اینکه شهر بهره‌ای از آن‌ها ببرد.

قاری قرآن با تاکید بر اینکه پایانه مرکزی قم به هیچ وجه در فضای خوبی قرار نگرفته است افزود: اینکه بخواهیم این فضا را جابجا کنیم قطعاً 72 تن گزینه بسیاری خوبی برای آینده شهر قم خواهد بود و اگر از محوریت سفر هم خارج شود یک میدان مهم شهری است که دسترسی کاملی دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری به دنبال تغییر مکان پایانه مرکزی است گفت: برای مکان آنچه که تاکنون بررسی شده به 72 تن رسیده‌ایم تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

انتهای پیام/135


کد مطلب: 45198

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/45198/شهرداری-دنبال-تغییر-مکان-پایانه-مرکزی

قم نیوز
  http://qomnews.ir