۰
جعفریانی خبر داد:

واگذاری هشت هزار واحد مسکن ویژه طلاب

قم نیوز: معاون مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سراسر کشور از واگذاری 8 هزار واحد مسکن ویژه طلاب طی هشت مرحله قرعه کشی از سال 81 خبر داد و افزود: 2 هزار واحد دیگر نیز حداکثر تا نیمه اول سال 92 تحویل داده می شود.
واگذاری هشت هزار واحد مسکن ویژه طلاب
به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام حسین جعفریانی قبل از ظهر پنج شنبه در گردهمایی مسکن هزار هشتم ویژه طلاب که با حضور دکتر لاریجانی، رییس مجلس و حجت الاسلام بنایی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام ربانی، رییس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در سالن همایش‌های مدرسه عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد، با اشاره به این که مسکن یکی از کالاهای گران سبد خانوار است، تصریح کرد: این کالای اساسی ۷۰ درصد بحث سبد خانوار را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به تعهد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در تأمین ۱۰ هزار واحد مسکن برای طلاب، یادآور شد: مرکز خدمات از سال ۸۱ کار ساخت مسکن طلاب را آغاز کرده و تا کنون ۸ مرحله قرعه کشی واگذاری مسکن انجام شده است.

معاون مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان این که تا کنون هفت هزار واحد مسکن به طلاب تحویل داده شده است و امروز شاهد قرعه کشی هزار و ۲۰۵ واحد مسکونی ویژه طلاب در منطقه پردیسان هستیم، تصریح کرد: ۲ هزار واحد دیگر در تعهد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه است که انشاء الله تا پایان سال ۹۱ و حداکثر تا پایان نیمه اول سال ۹۲ تحویل داده می شود.

مرکز خدمات حوزه های علمیه هیچ بودجه ای برای بخش مسکن طلاب ندارد
وی با اشاره به این که ساخت کار مسکن ویژه طلاب با مشکلات زیادی همراه بوده است، بیان داشت: این کار، اقدام بزرگی است که با توجه به عنایت مالی طلاب و تسهیلات بانکی انجام شده است و ما هیچ بودجه دیگری برای بخش مسکن نداشتیم و هر آن مقدار کاری که انجام شده با این دو اهرم بوده است.

جعفریانی در ادامه با اشاره به تغییراتی که در شیوه قرعه کشی دوره هزاره هشتم با هفت دوره قبلی به وجود آمده است، گفت: با تلاش‌هایی که در بخش انفورماتیک انجام شد، توانستیم قرعه کشی را به صورت مکانیزه و مکانیکی و در حضور ۲۰ ناظر انجام دهیم.

وی اضافه کرد: همچنین امسال کار جدید دیگری که انجام شد این بود که بر اساس یک سری امتیازات مثل خوش حسابی، عائله مندی، سابقه تدریس، رشد تحصیلی و ایثارگران، طلاب اولویت بندی و بر اساس آن قرعه کشی ها انجام شد.

معاون مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان این که نتایج این قرعه کشی در سایت مرکز خدمات اعلام شده است، یادآور شد: این واحدها توسط شرکت نورگستر که زیر مجموعه مرکز خدمات حوزه های علمیه می باشد احداث شده است.

انتهای پیام/۱۱۰
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب: 4530
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *