۰

توصیه‌های آیت‌الله نوری همدانی به طلاب جوان

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه طلاب باید نسبت به دو مقوله فرهنگ و جهاد توجه ویژه داشته باشند، گفت: از مسائل مهمی که باید از سوی طلاب مورد توجه قرار گیرد علم آموزی است.
توصیه‌های آیت‌الله نوری همدانی به طلاب جوان
به گزارش قم نیوز، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از طلاب حوزه علمیه کاشان با اشاره به اینکه پاسخگویی به شبهات از اهمیت زیادی برخوردار است و باید طلاب در این عرصه با قدرت وارد شوند، تصریح کرد: ضروری است که در حوزه‌های علمیه طلاب برای پاسخگویی به شبهات مجهز شده و به صورت تخصصی آماده باشند.

وی با اشاره به اینکه طلبگی از جایگاه بالایی برخوردار است، گفت: طلاب مفتخر به شاگردی امام زمان(عج) هستند و رهبر معظم انقلاب در شرایط مختلف عنوان کرده‌اند که هیچ مدال و شغلی بالاتر از طلبگی برای ایشان نیست.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید طلاب به حدی از علم و دانش دست یابند که بتوانند دیگران را راهنمایی کرده و چراغ راه باشند، اضافه کرد: طلبگی شغلی بسیار با برکت و اثرگذار در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه طلاب وظیفه سنگینی بر دوش دارند و باید برای عمل به این وظیفه تلاش جدی داشته باشند، خاطرنشان کرد: تحقق وظایفی که بر عهده طلاب است نیازمند تلاش و زحمت جدی و فراوان است.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه باید همه سرمایه‌های خود را برای خدا گذاشته و در راه خدمت به دین و مردم تلاش کرد، افزود: طلاب باید با اخلاص در مسیر فراگیری علوم دینی تلاش کنند و با برداشتن گام‌های بلند بتوانند به مدارج عالی دست یابند.

وی با اشاره به اینکه طلاب باید در دستیابی به هدفی که در پیش گرفته‌اند جدیت داشته باشند، یادآور شد: انسان با راحتی و سستی به جایی نمی‌رسد و باید برای رسیدن به هدف زحمت کشید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه طلاب باید نسبت به دو مقوله فرهنگ و جهاد توجه ویژه داشته باشند، گفت: از مسائل مهمی که باید از سوی طلاب مورد توجه قرار گیرد علم آموزی است و در احادیث ائمه اطهار نیز بر مسئله علم آموزی به ویژه در سنین جوانی تاکید شده است.

انتهای پیام/135
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 45307
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *