۰
آیت الله العظمی صافی در پیامی به جشنواره ادبی «شکوه امامت»:

اولین همایش امام حسن عسکری(ع) افتخار بزرگی برای برگزار کنندگان آن است/شعر و شاعري يکي از فنون جميله و آيات الهيه است

قم نیوز: اشعار شعرا در ستايش و سپاس خداوند متعال، در مدايح حضرت رسول اکرم و اهل بيت عليهم‌السلام، در مواعظ و نصايح و آداب و اخلاق، در بيان عظمت کائنات زمين و آسمان، و وصف طبيعت، و در رشته‌هاي مختلف فني شعر و ادب، بسيار شگفت‌انگيز است.
اولین همایش امام حسن عسکری(ع) افتخار بزرگی برای برگزار کنندگان آن است/شعر و شاعري يکي از فنون جميله و آيات الهيه است
به گزارش قم نیوز، پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به جشنواره ادبی «شکوه امامت» ويژه ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکري (عليه‌السلام) در آران و بیدگل به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

اللّهم صل علي الحسن بن علي بن محمد البر التقي الصادق الوفيّ و علي آبائه الطاهرين و علي إبنه الامام الحجة صلواة الله عليهم اجمعين

السلام عليکم و رحمةالله و برکاته

با عرض ادب و احترام به دانشمندان و شاعران و مادحان که در جشنواره ادبي «شکوه امامت» ويژه ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکري (عليه‌السلام) شرکت فرموده‌اند، و همچنين عرض تبريک به برگزارکنندگان محترم که براي اولين بار اين همايش مقدّس را برگزار مي‌نمايند، و اين افتخار بزرگ نصيب آنها در شهر ولائي آران و بيدگل شده است، نکاتي را تقديم مي‌نمايم:

يکي از آيات عظيمه انفسيه، ذوق و قريحه و طبع شعر و ميل به سخن‌سرائي موزون و سخن به نظم است که براي اهل معرفت و سخن‌دانان و اديبان، لذّتي بالاتر از همه لذائذ دنيايي است. شور و شوقي که شاعر دارد با هيچ شور و ذوق و علاقه ديگری قابل مقايسه نيست.

شعر و شاعري يکي از فنون جميله و آيات الهيه است که دلالت بر عالم غيب و باطن وجود انسان دارد و کمتر از آيات آسمان و زمين نيست، و در حقيقت مي‌توان گفت که شعر، خود يک کتاب بزرگ معرفت الله مي‌باشد.

اشعار شعرا در ستايش و سپاس خداوند متعال، در مدايح حضرت رسول اکرم و اهل بيت عليهم‌السلام، در مواعظ و نصايح و آداب و اخلاق، در بيان عظمت کائنات زمين و آسمان، و وصف طبيعت، و در رشته‌هاي مختلف فني شعر و ادب، بسيار شگفت‌انگيز است.

بايد همان طور که وقتي يکي از آيات تکوينيه ظاهري را مي‌بينيم، زبان به تکبير و تعظيم و ستايش قدرت الهي باز مي‌کنيم، از شنيدن اشعار شعراي بزرگ نيز، همين تسبيح و تعظيم را داشته باشيم.

سخن در اين‌باره بسيار زياد است که در وقت مناسب آن بايد گفته شود، و امروز بسيار خرسندم که در شهرستان ولائي و دارالمؤمنين «آران و بيدگل» که سابقه درخشان در تقديم شعر و ادب به ساحت مقدّس حضرات معصومين عليهم السلام دارد، اين همايش به مناسبت ميلاد مسعود يازدهمين ستاره درخشان آسمان امامت حضرت امام حسن عسکري (عليه‌السلام) برگزار مي‌گردد، و مادحين و شاعران، سروده‌هاي خود را به محضر قطب عالم امکان فرزند برومند آن امام يعني حضرت بقية الله الاعظم روحي و ارواح العالمين له الفداء تقديم مي‌دارند؛ ان‌شاء الله تعالي موجب خرسندي آن وجود مقدس گردد و مقبول درگاه ملک پاسبان آن امام همام باشد. و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمين.

6 ربيع الثاني1438

لطف الله صافي

انتهای پیام/135
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب: 45327
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *