۰
آیت الله سبحانی

امام خميني(ره) با دستيابي به جايگاه فقاهت توانست نظام را تغيير دهد

قم نیوز: يكي از مراجع تقليد گفت: امام خميني(ره) با دستيابي به جايگاه فقاهت توانست نظام را تغيير دهد، بنابراين طلاب بايد به اين نحو درس بخوانند تا بتوانند نظام و امانت الهي كه به ما سپرده شده، حفظ كنند.
امام خميني(ره) با دستيابي به جايگاه فقاهت توانست نظام را تغيير دهد
به گزارش قم نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به حضور امام خمینی(ره) در محلات اظهار کرد: مردم محلات از درس اخلاق ایشان بهره‌مند می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در هنگام اوقات فراغت به مطالعه کتاب‌ها و نوشته‌های خود مشغول می‌شدند و چنین فردی می‌تواند فقیه شود و کشور و نظامی را تغییر دهد.

این مرجع تقلید علم و دانش فراوان امام خمینی(ره) را یکی از علل موفقیت ایشان ذکر کرد و گفت: باید به این نحو درس بخوانید تا بتوانید نظام و امانت الهی که به ما سپرده شده است را حفظ کنید.

وی خاطرنشان کرد: برخی در درس شرکت نمی‌کنند و نوار گوش می‌دهند با نوار نمی‌توان عالم و ملا شوید، طلبه باید در درس خود کنار استاد باشد و حلقه مباحثه تشکیل دهد، تنها انجام وظیفه نباشد، بلکه به عنوان تخصص در فقه و اصول راه پیدا کنید.

آیت‌الله سبحانی یادآور شد: در گوشه و کنار طلابی در حوزه هستند که خوب کار می‌کنند و جزوه‌هایی می‌آورند که محققانه است، بنابراین باید مقداری از استراحت خود بکاهید، رنج مطالعه و تحصیل را تحمل کنید تا بار امانت را به دیگران بسپارید.

انتهای پیام / ۱۳۶
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 45419
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *