۰
با برگزاری مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان در دانشگاه تهران؛

جشنواره «ایران قیامت شد» به ایستگاه پایانی رسید +تصاویر

قم نیوز: در مراسم اختتامیه جشنواره «ایران قیامت شد» که در دانشگاه تهران برگزار شد، حجت الاسلام پناهیان پیرامون نحوه برخورد امیرالمونین(ع) با فتنه های زمان به سخنرانی پرداخت و پس از آن از نفرات برتر در بخش‌های مختلف جشنواره ایران قیامت شد تقدیر به عمل آمد.
جشنواره «ایران قیامت شد» به ایستگاه پایانی رسید +تصاویر

به گزارش قم نیوز، مراسم اختتامیه جشنواره «ایران قیامت شد»، که به مناسبت حماسه نهم دی‌ از ابتدای دی‌ماه سال جاری آغاز و تا 21 بهمن‌ماه ادامه داشت، امروز یکشنبه، با تقدیر از نفرات برتر در بخش‌های مختلف در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این این مراسم که با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران و در حاشیه پنجمین همایش «دانشگاه سدی در برابر فتنه» برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان پیرامون نحوه برخورد امیرالمونین(ع) با فتنه‌های زمان به سخنرانی پرداخت. (متن سخنرانی را از اینجـــا ببینید.) و پس از آن از نفرات برتر در بخش‌های مختلف جشنواره ایران قیامت شد تقدیر به عمل آمد.

پیام تقدیرآمیز حجت الاسلام محمدیان به جشنواره
حجت الاسلام محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز طی پیامی ضمن تشکر به جهت برگزاری همایش «دانشگاه سدی در برابر فتنه»، از دانشجویان شرکت کننده در جشنواره «ایران قیامت شد» تقدیر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«الحق که دانشگاه در فتنه سال هشتاد و هشت کارنامه قابل قبولی داشت و جریان مومن انقلابی در آن سال با رشادت و فداکاری مثال زدنی در پاسداری از کیان نظام و جمهوریت آن سنگ تمام گذاشت، فتنه 88 در تاریخ سیاسی ایران اتفاق بسیار مهمی است که می تواند برای آینده مسیر انقلاب بسیار درس آموز باشد.

بی شک بازخوانی مبانی فتنه و زمینه های بروز آن و چگونگی پاسداری مردمی از جمهوریت نظام یکی از وظایف جریان انقلابی در دانشگاه است، بحمدالله انجمن اسلامی دانشجویان مستقل 5 سال است که در دانشگاه تهران همایشی با عنوان «دانشگاه سدی در برابر فتنه» را برگزار می کند که بنا به گزارش های رسیده امسال با جشنواره دانشجویی «ایران قیامت شد» که حاوی صدها اثر ارزشمند دانشجویی با موضوع مواجهه ی مردم با فتنه ی 88 است، همراه شده، جا دارد در این فرصت از این دانشجویان عزیز و همه کسانی که یاد و خاطره رشادت ها و پاسداری های مواجهه ی مردمی با فتنه 88 و تلاش های صورت گرفته برای صیانت از جمهوریت نظام را پاس می دارند تشکر و قدردانی کنم و به آنها خدا قوت بگویم.

جزاکم الله خیر الجزا»

حیاتی: استقبال دانشجویان بسیار زیاد بود
محمدرضا حیاتی، دبیر جشنواره «ایران قیامت شد» در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: 9 دی نماد جمهوریت نظام برای دفاع از اسلامیت بوده است، که بعد از 30 سال یک بار دیگر شعارهای اساسی انقلاب اسلامی را به مرحله ظهور رساند.

حیاتی ضمن برجسته خواندن نقش دانشگاه در تسویه عناصر فتنه ابراز داشت: بصیرت دانشجویان و دانشگاه کاری کرد که افرادی که نام و خط امام را به خود وصل کرده بودند و آن را هزینه فتنه گری خود می کردند، به مرحله ای رساند که همین افراد از پشت آن نقاب بیرون آمدند و با هتک حرمتی که به تصویر امام(ره) داشتند، چهره زشت خود را نشان دادند و این نشان می دهد که اگر بصیرت دانشگاه و نخبگان پشتیان انقلاب و ولایت باشد حادثه عاشورا تکرار نخواهد شد.

دبیر جشنواره «ایران قیامت شد» ادامه داد: حال «خبرنامه دانشجویان ایران» به عنوان عضو کوچکی از خانواده دانشگاهی وظیفه خود دانست تا گام مهمی برای ساماندهی آثار حماسه 9 دی و نه تولید آن که به صورت پراکنده از جریانات مختلف دانشجویی – نخبگانی بود بردارد تا صدای واقعی دانشجویان رساتر شنیده شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن همزمان شدن اختتامیه این جشنواره با برنامه «سدی در برابر فتنه» که توسط اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران چند سالی است در حال برگزاری است، گفت: اقبال و استقبال شرکت کنندگان در این جشنواره بیش از انتظار بود و این در حالی است که این جشنواره اولین دوره خود را طی می کند.

حیاتی با اشاره به ارسال 1000 اثر به این جشنواره گفت: ارسال کثیر آثار به این جشنواره نشان از اهمیت این مسئله برای دانشجویان در دانشگاه های سراسر کشور دارد که امیدواریم برای سال آینده این ظرفیت افزایش پیدا کند و با کمک جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بتوانیم مراسم باشکوه تری برگزار کنیم.

 انتهای پیام / 136

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 46534
مرجع : خبرنامه دانشجویان ایران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *