۰
آیت‌الله مکارم شیرازی مطرح کرد

پرهیز از هرگونه اقدامات تفرقه انگیز میان مسلمین/ از اختلاف و جنگ‌هاى داخلى ميان مسلمين بیزاریم

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با صدور بیانیه‌ای بر پرهیز از هرگونه اقدامات تفرقه‌انگيز ميان مسلمين تاکید کرد و گفت: برنامه‌هاى كنگره‌هايى كه ما داشتيم نشان مى‌دهد كه به سوى وحدت صفوف در برابر دشمنان مشترك حركت مى‌كنيم.
پرهیز از هرگونه اقدامات تفرقه انگیز میان مسلمین/ از اختلاف و جنگ‌هاى داخلى ميان مسلمين بیزاریم
به گزارش قم نیوز، در بیانیه آیت الله مکارم شیرازی آمده است: بحمدالله گروه‌هاى تکفیرى که جهان اسلام را به خونریزى و ویرانى کشیدند مانند داعش و امثال آن‌ها، در حال انقراض هستند، ولى دشمنان اسلام از پاى ننشسته‌اند و دائماً اصرار دارند که آتش اختلافى را به صورت دیگرى در میان مسلمین شعله‌ور سازند، به همین دلیل ضرورت دارد که مسلمانان کاملاً به هوش باشند و از هر سخن و هر کارى که موجب تفرقه میان مسلمین است، بپرهیزند.

در این بیانیه تصریح شده است: اخیراً اطلاع یافتم که شبکه محترم ولایت بدون هیچ‌گونه اطلاع به اینجانب، برنامه تفرقه انگیزى را اجرا کرده (هرچند بعد از آن عذرخواهى کرده‌اند) ولى به ایشان تأکید کرده‌ام که اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه‌انگیزى اجرا کنند، براى همیشه حمایت خود را از آن‌ها بر مى‌دارم.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: برنامه‌هاى کنگره‌هایى که ما داشتیم نشان مى‌دهد که به سوى وحدت صفوف در برابر دشمنان مشترک حرکت مى‌کنیم و از برنامه‌هایى که سبب اختلاف و جنگ‌هاى داخلى میان مسلمین مى‌گردد، بیزاریم.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: از برادران اهل‌سنت نیز انتظار دارم که از سخنان تفرقه‌انگیز بعضى از تندروان جلوگیرى کنند و اگر نفوذى در بعضى شبکه‌هاى تفرقه‌انگیز دارند به آن‌ها یادآور شوند که نتیجه این کار آب به آسیاب دشمن ریختن و خون مسلمین را به وسیله مسلمین هدر دادن و دشمن را شاد کردن است. به یقین روح نبى اکرم حضرت رسول الله(ص) پیغمبر رحمت و محبت، از این کارها بیزار است.

در این بیانیه آمده است: امیدوارم خداوند به همه بیدارى و آگاهى نسبت به وظایفى که در این عصر در برابر او بر عهده داریم، مرحمت فرماید.

انتهای پیام / 136
دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 47356
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *