۰
سردار مجتبایی:

دفاع مقدس دائره المعارفی از ارزش های بی پایان است

قم نیوز: فرمانده انتظامی استان قم گفت: دفاع مقدس دائرةالمعارفی با محتوای ارزشی بی پایان و نامتناهی است.
دفاع مقدس دائره المعارفی از ارزش های بی پایان است
به گزارش قم نیوز، سردار «کاظم مجتبایی» در دیدار مدیرکل حفظ آثار استان که در محل این اداره کل صورت گرفت، اظهار داشت: حضور در فضای پرافتخار، باصفا و مملو از انرژی و تعهد و معنویت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به انسان روحیه و دلگرمی مضاعف می دهد.

وی با اشاره به اینکه خداوند نزد قلوب «سلیم» است، افزود: در ایام باقیمانده ماه مبارک رمضان و آخرین شب قدر از خداوند متعال می خواهیم که همه ما را در زمره خدمتگزاران مخلص به نظام اسلامی و مردم قدرشناس قرار دهد.

فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر این نکته که دفاع مقدس یک دائرةالمعارف با ارزش های بی پایان است، تصریح کرد: همه آنهایی که در بحبوحه نبردهای هشت سال دفاع مقدس می جنگیدند، خودشان نمی دانستند در چه فضایی سیر می کنند و بعد از پایان جنگ بود که مشخص شد دفاع مقدس چه اثراتی داشته و ملت بزرگ ایران به رهبری امام خمینی(ره) چه کار بزرگی انجام داده اند.

وی ادامه داد: زمانی که امام بزرگوار فرمودند «جنگ نعمت است»، همه تعجب می کردند زیرا جنگ بدون کشتار و آتش و ویرانی به ظاهر چیز دیگری نداشت، اما بعدها مشخص گردید که همین جنگ بود باعث ثبات کشور و ایجاد خودباوری در مردم و جوانان شد.

مجتبایی با اشاره به اینکه دفاع مقدس، عزت و اقتدار کشور و توانمندی نظام ارزشی دینی را به تمام دنیا ثابت کرد، افزود: در این دوران طلایی از تاریخ میهن اسلامی، انقلاب استمرار یافت و به تمام دنیا صادر شد و موجب آبدیده شدن مردم و بالارفتن ضریب هوشیاری و استقامت آنان در برابر انواع هجمه ها، تهدیدات و خیانت های متجاوزان شد.

عضو شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم، خاستگاه و فلسفه وجودی ادارات کل حفظ آثار را در پاسداری از ارزش های دفاع مقدس، بسیار مهم توصیف و تاکید کرد: مسئولیت پاسداری و تحکیم و تبیین و ترویج ارزش های سال های حماسه و ایثار، مسئولیتی سنگین است زیرا با ارزش های والا و گرانقدری همچون شهیدان، آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس و یادمان ها و افرادی که به نوعی منتسب به آن دوران حماسه ساز هستند، مواجه می باشند.

وی ابراز داشت: تلاش های مخلصانه و ایثارگرانه مسئولان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم بحمدالله موجب حرکت پرشتاب این مجموعه در راستای ارزش های نظام اسلامی و منویات مقام عظمای ولایت در سطح استان شده است.

فرمانده انتظامی قم همچنین بر آمادگی کامل این مجموعه در جهت تعامل با مدیران استان و پاسداری همه جانبه از ارزش های دفاع مقدس تاکید کرد.

احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم نیز در این دیدار، با ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات این اداره کل یادآور شد: مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان قم در حال حاضر با سه شیفت کاری در حال فعالیت است و عملیات ساخت ساختمان این مرکز تا قبل از 15 شهریور سال جاری به پایان می رسد.

وی برگزاری جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی با حضور یکی از مسئولان کشوری در ایام بعد از ماه رمضان و نیز تعامل با برخی نهادها و دستگاه ها در ارتباط با انتقال اسناد و تجهیزات نظامی مورد نیاز موزه را یادآور شد.

در این دیدار، لوح تقدیر سردار سرتیپ دکتر بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از سردار مجتبایی و همچنین حکم عضویت وی در هیئت امنای موزه دفاع مقدس شهر دزفول به وی استان قم اعطا شد.

همچنین تعدادی از تازه ترین کتاب های منتشره اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم به سردار مجتبایی تقدیم گردید.


انتهای پیام / 136
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب: 49762
مرجع : روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *