۰

آزمون قضات حوزویان در قم برگزار شد

قم نیوز: قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه از برگزاری آزمون قضات حوزویان در قم با حضور سه هزار طلبه خبر داد.
آزمون قضات حوزویان در قم برگزار شد
 به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام سید توحید عامری با بیان اینکه این آزمون صبح امروز در دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه قم در کیلوکتر 5 جاده قم – تهران برگزار شد عنوان کرد:این آزمون ویژه داوطلبان جذب عمومی حوزوی است که در حدود 3 هزار نفر حوزویان در این آزمون ثبت نام کردند.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه افزود:در نوبت صبح 2 هزار و 500 داوطلب حوزوی برادر در آزمون شرکت کردند  و تعداد 500 نفر شرکت کنندگان خواهر نیز عصر امروز در این آزمون شرکت می کنند.

وی خاطرنشان کرد:این حوزویان مشمول مقررات جذب عمومی می باشند یعنی بعد از شرکت در آزمون کتبی تشریحی در صورت کسب حد نصاب لازم به آزمون شفاهی و مصاحبه علمی و بعد آزمون های گزینش دعوت می شوند.

حجت الاسلام عامری تصریح کرد:این آزمون داوطلبان حوزوی همانند آزمون های دانشگاهی یک نوبت به صورت آزمون سراسری کتبی انجام می شود اما آزمون شفاهی در طول سال دو نوبت انجام می شود.

وی بیان کرد:در سال جاری نیز با توجه به فضا و ظرفیتی که برای جذب ایجاد شده داوطلبان قضاوت از طریق برنامه سیستم جذب ثبت نام را انجام دادند و تاریخ آزمون تعیین شد.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه تاکید کرد: محل برگزاری آزمون تنها در شهر قم است این آزمون ویژه داوطلبان حوزوی است و آزمون داوطلبان قضات دانشگاهی نیز آبان ماه برگزار می شود.

وی گفت:با توجه به اینکه منابع آزمون ها با یکدیگر متفاوت است این آزمون ها تفکیک شده و حوزیان و دانشگاهیان جداگانه در آزمون حضور می یابند.


انتهای پیام / 136
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 50863
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *