حجت الاسلام مبلغی در نامه‌ای به رئیس شورای پاپی واتيكان مطرح کرد

تقدیر از تلاش‌های واتیکان در مسیر صلح و همزیستی ادیان

خبرگزاری فارس , 26 تير 1396 ساعت 22:43

قم نیوز: عضو خبرگان رهبری در نامه‌ای به رئیس شورای پاپی واتیکان گفت: تلاش‌های جديد واتیکان در راستای همگرایی با مسلمانان فضاهای جدیدی را به نفع صلح، آرامش و همزیستی اتباع ادیان در جوامع مختلف گشوده است.


به گزارش قم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در نامه‌ای به کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی واتیکان از مواضع وی در زمینه گفتمان بین الادیانی تجلیل و اظهار کرد: تلاش‌های جدید واتیکان در راستای همگرایی با مسلمانان فضاهای جدیدی را به نفع صلح، آرامش و همزیستی اتباع ادیان در جوامع مختلف گشوده است. یقینا ادامه این مسیر، نتایج درخشان تری در پی خواهد آورد.

وی یادآورشد: برخورداری ادیان از اصول مشترکی همچون توجه به خدا، معاد، معنویت، دعا، پاکیزه خواهی برای روح، سلامت خواهی برای محیط زندگی و محیط زیست، خدمت به بشریت و آرامش خواهی برای انسان‌ها، فرصت بزرگ و کمیابی است که به اتکاء آن، ادیان می‌توانند به همگرایی روی آورند. این فرصت در گذشته، چندان محل توجه قرار نگرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این نامه بیان کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگر، ضرورت بهره گیری ادیان از این فرصت، برای ایجاد همگرایی در سطح بین المللی آشکارتر شده است. ادیان از این رهگذر می‌توانند معنویت، امنیت، صمیمیت و محبت را در جوامع بشری تقویت کنند. یقینا رضایت خداوند - که امری محوری در همه ادیان است- در همگرایی ادیان معنی و حضوری اطمینان بخش به خود می‌گیرد.

پیش از این کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی در نامه‌ای به مناسبت عید فطر برای حجت الاسلام والمسلمین مبلغی خاطرنشان کرده بود: تجربه مسیحی و مسلمان ارزش این پیام را به منظور ارتقاء روابط صمیمانه بین همسایگان، دوستان، مسیحیان و مسلمانان تایید می‌کند به ویژه هنگامی که افکار خود را در رابطه با چالش‌های فعلی و ضروری به اشتراک می‌گذارند.

در ادامه نامه رئیس شورای پاپی آمده است: بحران زیست محیطی مساله‌ای است که یک تغییر درونی عمیق را می‌طلبد، به عنوان افراد مومن رابطه ما با خداوند باید در نوع برخوردمان با دنیایی که ما را در برگرفته مشهودتر شود. رسالت ما در پاسداری از خلقت خدا به عنوان مسیحی یا مسلمان، نه امری اختیاری و نه حاشیه ای که بخش اساسی آن است.

انتهای پیام/137


کد مطلب: 50992

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/50992/تقدیر-تلاش-های-واتیکان-مسیر-صلح-همزیستی-ادیان

قم نیوز
  http://qomnews.ir