۰
در نامه‌ای به نخست وزیر انگلستان؛

بازماندگان ۱۱ سپتامبر خواستار افشای اسناد دخالت عربستان در تروریسم شدند

قم نیوز: بازماندگان ۱۱ سپتامبر با نوشتن نامه‌ای به ترزا می، نخست وزیر انگلستان از او خواستند گزارش محرمانه مربوط به اسناد حمایت مالی عربستان از تروریسم و افراط‌گرایی در انگلستان را منتشر سازد.
بازماندگان ۱۱ سپتامبر خواستار افشای اسناد دخالت عربستان در تروریسم شدند
بازماندگان ۱۱ سپتامبر خواستار افشای اسناد دخالت عربستان در تروریسم شدند

به گزارش قم نیوز، بازماندگان حادثه 11 سپتامبر خواستار انتشار گزارش محرمانه منابع مالی تروریسم در انگلستان و افشاسازی نقش عربستان سعودی در ترویج افراط‌گرایی در غرب شدند.

بازماندگان حمله 11 سپتامبر با نوشتن نامه‌ای به ترزا می، نخست وزیر انگلستان از او خواستند گزارش محرمانه مربوط به اسناد حمایت مالی عربستان از تروریسم و افراط‌گرایی در انگلیس را منتشر کند.

گزارش مربوطه به تامین مالی افراط‌گرایی در انگلستان توسط عربستان سعودی و دیگر کشورها توسط دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلستان به عنوان بخشی از معامله برای به دست آوردن حمایت سیاسی و کسب رای نمایندگان پارلمان برای حمله هوایی بریتانیا به سوریه تهیه شده بود.

امبر رود، وزیر امور خارجه انگلیس، هفته گذشته اعلام کرد این گزارش به دلیل حجم اطلاعات شخصی موجود و به دلایل امنیت ملی منتشر نشده است. با این وجود کارولین لوکاس، یکی از رهبران حزب سبز با انتقاد از دولت، امتناع از انتشار این گزارش را بی‌میلی انگلستان به زیرسئوال بردن پادشاهی آل سعود در رابطه با نقش این رژیم در تروریسم عنوان کرده است، چرا که انگلستان روابط استراتژیک و اقتصادی بسیار نزدیکی با آل سعود دارد.

* تقریبا 3 هزار تن خواستار انتشار این گزارش هستند

اکنون گروهی متشکل از نمایندگان بازماندگان 11 سپتامبر در آمریکا و تقریبا 3 هزار تن از اقوام و خویشاوندان آن‌ها خواستار انتشار این گزارش هستند.

در این نامه که توسط 15 نفر امضا شده آمده است: بریتانیا در حال حاضر فرصتی تاریخی منحصر به فرد برای متوقف کردن قتل عام‌های انجام شده به دست تروریست‌های الهام گرفته از وهابیت به دست آورده و که این کار می‌تواند با انتشار گزارش دولت انگلستان در مورد تامین مالی تروریسم در انگلیس انجام گیرد که گفته می‌شود بر اساس آن عربستان سعودی مجرم اصلی می‌باشد.

* تا زمانی که شریک جرم بودن عربستان در تاریکی بماند تروریسم ادامه خواهد یافت

این نامه می‌افزاید: تا زمانی که شریک جرم بودن عربستان سعودی درتروریسم در تاریکی بماند، تروریسم نیز ادامه خواهد یافت. آن‌ها باید متوقف شوند. اما چه کسی قرار است آن‌ها را متوقف سازد؟ ما محترمانه از شما می‌خواهیم این گزارش را منتشر کنید. ما می‌خواهیم شما به فکر تمامی قربانیان و بازماندگان آنان که در سرتاسر دنیا و انگلستان باشید که جان خود را به سبب حمایت عربستان سعودی از تروریسم از دست داده‌اند.

 انتهای پیام/ 137
جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 51145
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *