۰

تیراندازی به سوی امام جماعت مسجدالاقصی هنگام برگزاری نماز

قم نیوز: در درگیری‌های شدید روز گذشته میان فلسطینیان و نظامیان رژیم صهیونیستی که در خارج از دروازه ورودی مسجدالاقصی رخ داد، عده زیادی از جمله امام جماعت مسجدالاقصی با شلیک گلوله زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.
تیراندازی به سوی امام جماعت مسجدالاقصی هنگام برگزاری نماز
تیراندازی به سوی امام جماعت مسجدالاقصی هنگام برگزاری نماز
به گزارش قم نیوز، روز گذشته درگیری‌های شدیدی میان فلسطینیان و نظامیان رژیم صهیونیستی در خارج از دروازه ورودی مسجدالاقصی رخ داد و خبرها حاکی از زخمی شدن امام جماعت مسجد الاقصی در این درگیری‌هاست.

به گفته کادر امدادگران فلسطینی، شیخ عکرمه صبری امام جماعت مسجدالاقصی، روز سه شنبه پس از برگزاری نماز جماعت در خارج از دروازه‌ ورودی مسجدالاقصی با شلیک گلوله پلاستیکی مجروح شد. وی پیش‌نمازی نماز عشاء را به پایان رسانده بود که نظامیان اسرائیلی سعی در پراکنده ساختن تجمع معترضان فلسطینی داشته و به گفته صلیب سرخ فلسطین عده زیادی در این درگیری‌ها مجروح شدند که حال بعضی از مجروحان وخیم است. صبری به بیمارستان المقصید در شرق بیت المقدس منتقل شده و وضعیت او هنوز مشخص نیست.

این تیراندازی‌ها ساعاتی پس از به شهادت رسیدن رفعت الهربوی جوان 30 ساله فلسطینی آغاز شد. این جوان یکی از تظاهرکنندگان اعتراضی به نصب غیرقانونی آشکارسازهای فلزی در دروازه ورودی مسجدالاقصی در کرانه باختری اشغالی بود که با شلیک گلوله نظامیان صهیونیستی به شهادت رسید.

به گفته آمار و ارقام فلسطینی، از آغاز درگیری‌ها و تنش‌ها میان مردم فلسطین و نظامیان اسرائیلی تاکنون بیش از 300 تن از فلسطینیان با شلیک گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند. و در این میان نزدیک به 50 نظامی اسرائیلی در همین دوره زمانی به هلاک رسیده‌اند.

مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان بوده و مقامات رژیم صهیونیستی اخیرا به بهانه تیراندازی در محوطه مسجد، اقدام به گذاشتن آشکارسازهای فلزی در ورودی آن کرده‌اند که با اعتراضات زیادی از سوی فلسطینیان روبرو شده است.
انتهای پیام / 137
جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 51146
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *