۰
رئیس پلیس آگاهی استان قم خبر داد

کشف يراق آلات قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در قم

قم نیوز: رئیس پلیس آگاهی استان قم از کشف یراق آلات قاچاق به ارزش سه میلیارد و 100 میلیون ریال از یک دستگاه کامیون کشنده در استان خبر داد.
کشف يراق آلات قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در قم
کشف يراق آلات قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در قم
به گزارش قم نیوز، احمد کرمی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی اطلاع از اینکه یک دستگاه خودروی کامیون کشنده اقدام به بارگیری لوازم یدکی از گمرک یکی از شهرهای جنوبی کشور به مقصد پایتخت کرده و دارای اضافه بار است موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام یکسری اقدامات پلیسی و اطلاعاتی، مسیر تردد کامیون را مشخص کرده و یک تیم عملیاتی به عوارضی "سلفچگان" اعزام کردند و از طرفی به دلیل اینکه احتمال داشتن اسکورت متصور بود ماموران به صورت پوششی و غیرمحسوس اقدام به کنترل خودروهای عبوری کردند.

کرمی ادامه داد: در ساعات اولیه بامداد کامیون موصوف مشاهده و پس از متوقف کردن آن با هماهنگی مقام قضایی خودروی مذکور به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اضافه کرد: راننده بارنامه یکی از شرکت‌های حمل و نقل و دو فقره پروانه گمرکی به همراه پته عبور حمل و نقل جاده‌ای صادره از گمرک یکی از استان‌های جنوبی کشور را ارائه کرد که در بررسی اولیه با توزین محموله و مطابقت با اسناد ارائه شده مشخص شد به مقدار 16 تن اضافه بار به صورت قاچاق در کامیون بارگیری شده است که با استفاده از سامانه حمل و نقل جاده ای اسناد و مدارک ارائه شده استخراج و مشخص شد که علاوه بر لوازم یدکی که به صورت قانونی ترخیص شده، مقدار 16 تن انواع یراق آلات( دستگیره کابینت، قفل کمد، متر اندازه گیری، لولا) به صورت قاچاق در کامیون بارگیری شده است.

کرمی با اعلام اینکه ارزش کالاهای قاچاق موصوف سه میلیاد و 100 میلیون ریال است بیان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل شده به اداره تعزیرات حکومتی استان قم ارسال و راننده نیز با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب: 52261
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *