۰
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبرداد

برگزاری مراسم «عهد عاشورایی» در مسجد مقدس جمکران

قم نیوز: قم نیوز: معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با‌ بیان اینکه برنامه عزاداری در دهه اول محرم در این مکان مقدس برگزار می‌شود گفت: این مراسم با عنوان عهد عاشورایی و با شعار یا لثارات الحسین به مدت 10 شب برگزار خواهد شد.
برگزاری مراسم «عهد عاشورایی» در مسجد مقدس جمکران
برگزاری مراسم «عهد عاشورایی» در مسجد مقدس جمکران
به گزارش قم نیوز ابراهیم صدوقی با‌ بیان اینکه برنامه‌های مسجد مقدس جمکران برای ماه محرم تلفیقی از عاطفه و حماسه است، اظهار کرد: این برنامه با عنوان عهد عاشورایی و با شعار یالثارات الحسین(علیه السلام) برگزار خواهد شد که این شعار محور تمام برنامه‌ها قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه خادمان مسجد مقدس جمکران در این ایام یاد و خاطره یاران و اصحاب امام حسین(ع) را گرامی خواهند داشت، افزود: در مراسم دهه محرم اتیکت‌های خدام به نام شهیدانی چون زهیرو حبیب مزین شده است، به‌گونه‌ای که بر روی آن‌ها نوشته شده است زهیر خادم الحسین و یا حبیب خادم الحسین.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تأکید براینکه هدف ما در این مراسم آماده سازی منتظران برای قیام در رکاب حضرت ولی عصر(عج) است، تصریح کرد: برنامه‌ها به‌صورتی است که علاوه بر سوگ شهادت امام حسین(ع) و یاران و اهل بیت ایشان، نمایانگر آمادگی و انتظار منتظران ظهور برای نصرت و یاری امام زمان(عج) است.

صدوقی ادامه داد: مسجد مقدس جمکران از نخستین شب محرم که پنجشنبه 31 شهریورماه است تا شام غریبان میزبان عزاداران امام حسین(ع) است.

وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری ساعت 19:30 دقیقه با محفل قرآنی و بیان احکام آغاز می‌شود، اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد دارستانی ساعت 21 بر منبر رفته و حاج عباس حیدرزاده ساعت 22 مداحی خود را آغاز می‌کند و در پایان نیز عزاداران پذیرایی خواهند شد.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تأکید براینکه برنامه دعای توسل و دعای کمیل چهارشنبه شب‌ها و جمعه شب‌ها همچنان برقرار است، ادامه داد: جمعه نخست ماه محرم نیز دو برنامه ویژه بعد از دعای ندبه انجام می‌شود، برنامه شیرخوراگان حسینی و برنامه تعویض پرچم گنبد مسجد مقدس جمکران که هردو آن‌ها به‌صورت هم‌زمان صورت می‌گیرد.

صدوقی روایات اهل‌بیت(ع) درخصوص یاران امام عصر(عج) را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در روایات آمده که پرچم یاران حضرت مهدی(عج) «یا لثارات الحسین» است، بنابراین مسجد مقدس جمکران برای دومین سال پیاپی اقدام به تعویض پرچم مسجد جمکران در ابتدای محرم و اهتزاز پرچم با این شعار دارد.

وی به برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: هیئات مذهبی در این روزها به مسجد مقدس جمکران آمده و به حضرت ولی عصر(عج) تسلیت عرض می‌کنند، خادمان مسجد مقدس جمکران نیز در این ایام میزبان عزاداران حسینی خواهند بود.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران از برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا در این ایام خبر داد و اظهار کرد: در دهه اول محرم، هر روز صبح زیارت عاشورا خوانده خواهد شد و در پایان نیز از عزاداران حسینی در مسجد امام زمان(عج) پذیرایی خواهد شد.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 53769
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *