۰
امام جمعه موقت ساری تاکید کرد

ضرورت رعایت حرمت والدین و پرهیز از خوردن مال حرام

قم نیوز: قم نیوز: امام جمعه موقت ساری بر ضرورت رعایت حرمت والدین از سوی فرزندان و پرهیز از خوردن مال حرام تاکید کرد.
ضرورت رعایت حرمت والدین و پرهیز از خوردن مال حرام
ضرورت رعایت حرمت والدین و پرهیز از خوردن مال حرام
به گزارش قم نیوز در هیات و کانون خادم الرضا(ع)، حجت الاسلام والمسلمین محمد قاسمی در جمع عزاداران حسینی شب دوم محرم هیأت خادم الرضای قم با بیان این که بر اساس روایات در موعظه جایگاه، مقام و مرتبه لازم نیست، گفت: سخن حق از هر کسی که باشد باید پذیرفته شود.

وی افزود: حتی پیامبر(ص) نیز برای این که درس عملی به مسلمانان و شیعیان بدهد به جبرئیل می‌فرماید که من را موعظه کن، اگر مسأله موعظه در جامعه پررنگ باشد بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی و خانوادگی حل خواهد شد و آمار طلاق و درگیری‌ها در جامعه افزایش پیدا نمی‌کند.

امام جمعه موقت ساری با بیان این که مؤمن باید آینه مؤمن باشد، اظهار داشت: گاهی یک موعظه می‌تواند زندگی انسان را تغییر دهد، باید قدر جلسات مربوط به اهل بیت(ع) را بدانیم چرا که می‌تواند انسان را در مسیر سعادت  قرار دهد.

وی اهل بیت(ع) را الگوی زندگی شیعیان دانست و ادامه داد: بر این اساس شیعه حقیقی باید از احوالات زندگی پیشوا و امام خبر داشته باشد، باید از خدا بخواهیم که خداوند دوستی و معرفت اهل بیت(ع) به ما عنایت کند نه این که تنها کار گریه کردن باشد، گریه کردن خوب است اما باید با معرفت باشد که اگر اینگونه باشد موفق خواهیم بود.

حجت الاسلام قاسمی با تأکید بر این که نباید نسبت به دستورات الهی کوتاهی داشته باشیم، ابراز داشت: گاهی متأسفانه نمازگزاران داخل مساجد کم هستند، اگر مدام گریه کنیم اما نماز را سبک بشماریم چه فایده ای دارد؟ سفارش و تأکید اهل بیت(ع) بر نماز است از این رو فرمودند کسی که نماز را سبک بشمارد مورد شفاعت ما قرار نمی‌گیرد.

وی عنوان کرد: جامعه به ویژه جوانان باید احوالات زندگی علما، بزرگان و شهدا را بخوانند تا بفهمند آن‌ها چگونه به مقامات بالای علم، تقوا و شهادت دست پیدا کردند، برای یک هیأتی عیب است که نسبت به نماز بی تفاوت باشد و آن را سبک بشمارد.

امام جمعه موقت ساری با تأکید بر ضرورت رعایت حرمت والدین از سوی فرزندان خاطرنشان کرد: اگر پدر و مادر از انسان ناراضی باشند عزاداری او فایده ای نخواهد داشت و این بیان دین است، جوانان نباید اجازه دهند که والدین از او ناراضی باشد.

وی اضافه کرد: افراد باید به پدر و مادر خود به ویژه در زمان در سن پیری و زمین گیری قرار دارند کمک کنند و همراه آنان باشند نه این که برای راحتی چند صباح زندگی خود آنان را به خانه سالمندان بفرستند و سبب آزردگی آنان شوند.

حجت الاسلام قاسمی با بیان این که انسان باید از خوردن مال حرام پرهیز کند، گفت: مال حرام زندگی انسان را متلاشی می‌کند و دین انسان را از بین می‌برد، اگر یک فرد اداری روزی یک دقیقه از کار بزند به همان اندازه در حقوق او مال حرام وجود دارد، مال حرام فرزندان انسان را ناخلف می‌کند، در عاشورا افرادی در مقابل امام حسین(ع) ایستادند که مال حرام خورده بودند و کسی که مال حرام بخورد حق را نمی‌بیند و نمی‌شنوند.

مراسم عزاداری هیئت خادم الرضا(ع) قم در دهه اول محرم با سخنرانی خطبای برجسته، هرشب از ساعت 21 در ورزشگاه حیدریان برگزار می‌شود و سخنران سه شب ابتدایی دهه اول محرم سال جاری را حجت الاسلام والمسلمین قاسمی " امام جمعه موقت ساری" برعهده دارد.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱
کد مطلب: 53991
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *