۰

رهبر سابق اخوان المسلمین مصر درگذشت

قم نیوز: قم نیوز: خانواده مهدی عاکف، رهبر سابق اخوان المسلمین مصر اعلام کردند وی پس از گذراندن دوره بیماری در سن ۸۹ سالگی در زندان درگذشته است.
رهبر سابق اخوان المسلمین مصر درگذشت
رهبر سابق اخوان المسلمین مصر درگذشت
به گزارش قم نیوز خانواده مهدی عاکف، رهبر سابق اخوان المسلمین مصر اعلام کردند وی پس از گذراندن دوره بیماری در سن 89 سالگی در زندان درگذشته است.

عبدالمنعم المقصود وکیل مدافع عاکف در این زمینه گفت: وی در پس وخیم شدن حالش در بیمارستان دولتی القصر العینی بستری شد و در آنجا نیز از دنیا رفت.

خبرهای رسیده از مصر حاکی است مسئولان مصر تشییع جنازه مهدی عاکف را ممنوع کرده اند.

محمد مهدی عاکف 20 سال از عمر خود را در دوره ریاست جمهوری جمال عبدالناصر در زندان گذراند و در دوره ریاست جمهوری انور السادات در سال 1974 میلادی از زندان آزاد شد. او سپس در دوره حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر محاکمه و بین سالهای 1996 تا 1999 میلادی زندانی شد.

وی همچنین در دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی به اتهام اهانت به دستگاه قضایی مصر محاکمه اما تبرئه شد ولی به خاطر تحقیقات درباره یک پرونده در زندان باقی ماند. این پرونده درخصوص حوادث دفتر ارشاد اخوان در سال 2013 میلادی بود که در آنجا درگیری هایی بین طرفداران گروه اخوان و مخالفان آنها روی داد. عاکف به حبس ابد (25 سال زندان) محکوم شد که دادگاه فرجام خواهی در ژانویه گذشته این حکم را رد کرد و قرار بود که عاکف دوباره تحت محاکمه قرار گیرد.
انتهای پیام / 137
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱
کد مطلب: 54007
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *