۰

استفاده از واژه‌های اسلام‌هراسی در شبکه‌ اجتماعی چینی ممنوع شد

قم نیوز: قم نیوز: خبرها حاکی است دولت چین استفاده از واژه‌های اسلام‌هراسی را در اینترنت به ویژه شبکه اجتماعی شناخته شده ویبو در این کشور ممنوع ساخته است.
استفاده از واژه‌های اسلام‌هراسی در شبکه‌ اجتماعی چینی ممنوع شد
استفاده از واژه‌های اسلام‌هراسی در شبکه‌ اجتماعی چینی ممنوع شد
به گزارش قم نیوز رسانه‌های رسمی چین اعلام کردند دولت چین استفاده از واژه‌های اسلام‌هراسی را در اینترنت و شبکه اجتماعی شناخته شده این کشور ممنوع کرده است و هدف از این کار جلوگیری از تبعیض ضداسلامی عنوان شده است.

رسانه‌های چینی اعلام کردند: استفاده از واژه‌های اسلام هراسانه توسط کاربران چینی در اینترنت که توهین به مسلمانان محسوب می‌شوند از این پس ممنوع می‌باشند. در این راستا « سینا ویبو» شبکه اجتماعی شناخته شده در چین استفاده از واژه‌های ضداسلامی را بلاک کرده است.

سینا ویبو یک وب‌گاه میکروبلاگینگ چینی است و همانند تلگرام و واتس‌آپ در کشور چین عمل کرده و محبوبیت زیادی میان کاربران اینترنتی در این کشور دارد.

در پی این ممنوعیت، جستجوهای اینترنتی برای کلماتی چون «مذهب سبز» و «مذهب صلح» که اغلب توسط کاربران اینترنتی چینی به جای واژه اسلام به کار به کار برده می‌شوند و از آن‌ها برای فرار از سانسور سخنان متعصبانه علیه اسلام استفاده می‌شود،  هیچ نتیجه‌ای در «ویبو» در برنداشته و هر گونه توهین به اسلام نیز در موتور جستجوی ویبو بلاک شده است.

گفتنی است بر اساس ارقام غیررسمی کشور چین بیش از 21 میلیون مسلمان دارد که اکثریت آنان را قوم ایغورها تشکیل می‌دهند که در سین کیانگ و هوی در استان نینگشیا سکونت دارند.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب: 54058
برچسب ها: چین
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *