۰

قانون ممنوعیت پوشیه و برقع برای زنان راننده در آلمان تصویب شد

قم نیوز: قم نیوز: براساس قانون جدید در آلمان، زدن پوشیه و برقع و هر گونه حجاب چهره برای زنان راننده، هنگام رانندگی ممنوع اعلام شد و براساس قانون جدید تصویب شده، داشتن پوشیه هنگام رانندگی ۶۰ یورو جریمه دربرخواهد داشت.
قانون ممنوعیت پوشیه و برقع برای زنان راننده در آلمان تصویب شد
قانون ممنوعیت پوشیه و برقع برای زنان راننده در آلمان تصویب شد
به گزارش قم نیوز، یک قانون جدید در کشور آلمان زدن پوشیه و برقع برای زنان راننده را ممنوع کرد.

دویچه وله اعلام کرد براساس این قانون جدید که در جلسه نهایی مجلس قانونگذاری بوندراست آلمان در 24 سپتامبر پیش از انتخابات به تصویب رسید، از این پس رانندگان مسلمان اجازه پوشاندن صورت‌شان را نداشته و زدن پوشیه ممنوع شد.

این قانون مرتبط با پوشیه و برقع می‌شود و هنوز ممنوعیتی در رابطه با حجاب اسلامی گذاشته نشده است. شورای مرکزی مسلمانان آلمان قانون «ممنوعیت برقع» در حین رانندگی را هدف قراردادن زنان مسلمانان توصیف کرده و آن را سیاسی دانسته است.

نورهان سویکان، معاون مدیریت این شورا گفت: سند این واقعیت نیز همین مسئله است که این قانون در رابطه با مسئله‌ای گذاشته شده است که هیچ نیازی به آن نبوده است. آن‌ها مدعی هستند که چهره راننده باید برای تعیین هویت راننده هنگام حوادث و جرایم مشخص باشد حال آنکه ما هیچ موردی را سراغ نداریم که پوشیدن برقع یا پوشیه مسبب تصادف شده باشد و مشکل آفرین باشد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز حمایت خود را از قانون جدید اعلام کرده است.

لازم به ذکر است آلمان چندی پیش پوشیه و برقع را در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات دولتی و محل‌های رای گیری در ایالت بیرن آلمان را ممنوع اعلام کرده است. و به سایر کشورهای اروپایی، آسیای مرکزی و آفریقا که در درجات مختلف بر حجاب و برقع و پوشیه ممنوعیت گذاشته‌اند، پیوسته است.
انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب: 54099
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *