۰
توضیحات مسئول بسیج دانشجویی مجتمع آیت‌الله هاشمی؛

ماجرای تشکیل صف طولانی مقابل یکی از واحدهای دانشگاه آزاد چه بود؟

قم نیوز: قم نیوز: سید امیر محجوب، مسئول بسیج دانشجویی مجتمع آیت‌الله هاشمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، پیرامون اتفاقات اخیر این مجتمع به گفت‌وگو پرداخت و درباره حواشی ایجاد شده توضیحاتی را ارائه کرد. وی معتقد است برخی قصد داشتند در این ماجرا از آب گل آلود ماهی بگیرند!
ماجرای تشکیل صف طولانی مقابل یکی از واحدهای دانشگاه آزاد چه بود؟
ماجرای تشکیل صف طولانی مقابل یکی از واحدهای دانشگاه آزاد چه بود؟
به گزارش قم نیوز اواخر هفته گذشته برخی از کانال‌های تلگرامی با انتشار تصاویری که حکایت از ایجاد صف‌های طولانی مقابل مجتمع آیت‌الله هاشمی داشت، ‌مدعی سختگیری حراست و کنترل حجاب دانشجویان شدند. کار به جایی رسید که یکی از کانال‌ها که عموما رویکرد سیاسی مشخصی دارد، مدعی شد: «پس از اعتراض بسیارى از دانشجویان نسبت به سختگیرى براى دانشجویان دختر، از روز شنبه باید منتظر سختگیرى شدید براى دانشجویان پسر نیز باشیم.» یکی دیگر از کانال‌های منتسب به یک جریان سیاسی نیز با انتشار تصاویر جمعیت مقابل در ورودی واحد تهران مرکزی نوشت: «صف ایجاد شده در اثر بررسی پوشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در هنگام ورود به دانشگاه است».

با وجود مطالب منتشر شده در برخی کانال‌های تلگرامی، پیگیری‌های خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» حاکی از آن است که اصل ماجرا چیز دیگری بوده است و این کانال‌ها به صورت مغرضانه به موضوع پرداخته‌اند.

* ماجرای صف طولانی مقابل مجتمع آیت‌الله هاشمی
سید امیر محجوب مسئول بسیج دانشجویی مجتمع آیت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» درباره علت تجمع دانشجویان در پشت درب این مجتمع گفت: صبح روز سه‌شنبه از حفاظت فیزیکی واحد، دستوری به دانشکده‌ها مبنی بر کنترل ورود و خروج دانشجویان به صورت کامل و مطابق قوانین و آیین نامه انضباطی دانشگاه ابلاغ شد، از این رو حفاظت فیزیکی مجتمع، درب ماشین روی مجتمع را که همیشه محل رفت و آمد دانشجویان بوده را بسته و تمامی ورود و خروج‌ها را به یک درب کوچک محدود می‌کند و اقدام به چک کردن تک تک دانشجویان می‌نماید.

این فعال دانشجویی ادامه داد: در ابتدا تعداد بالای دانشجویان و همچنین کوچک بودن ورودی، باعث ترافیک و تجمع می‌شود و پس از آنکه حفاظت مانع ورود چند نفر از خانم‌ها می‌شود، جمعیت پشت سر آنان متوقف و متراکم می‌شوند.

محجوب با بیان اینکه چنین برخوردها و اقداماتی مورد تایید بسیج دانشجویی نبوده و نخواهد بود و عده‌ای تلاش می‌کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند، درباره بوجود آمدن درگیری بین مسئولان حفاظت فیزیکی و دانشجویان گفت: این اقدام ناشیانه و معطل شدن عده زیادی از دانشجویان موجب ناراحتی آنان شده، زیرا بسیاری از آنان نیز در همان ساعت کلاس داشته‌اند و نگران از دست دادن کلاسشان بودند، بنابراین تعدادی از دانشجویان به این اقدام اعتراض کرده‌اند که البته برخورد هر دوطرف محترمانه بود. وی در ادامه افزود: این نوع برخورد حدود یک ساعتی ادامه داشت و زمانی که خبر آن به گوش ریاست واحد رسید دستور توقف آن را صادر کرد.

* علت صدور دستور چک کردن دانشجویان
محجوب در مورد علت صدور چنین دستوری از سوی حفاظت فیزیکی واحد گفت: در گذشته عملکرد بسیار ضعیف این بخش، همواره مورد نقد تمام دانشجویان بوده است به گونه‌ای که ما شاهد حضور افراد غیردانشجو در دانشگاه بودیم، در واقع هیچ نظارتی بر روی ورودی‌های مجتمع انجام نمی‌شد.

مسئول بسیج دانشجویی مجتمع آیت‌الله هاشمی افزود: حضور افراد غیردانشجو و به تعبیری بی درو پیکر بودن دانشگاه تبعات منفی فراوانی دارد، حتی بعضا مشاهده شده که برخی از توزیع‌کنندگان مواد مخدر در دانشگاه اقدام به خرید و فروش کرده‌اند که پس از دستگیری آنان معلوم شده دانشجو نبودند، همچنین بعضی مزاحمت‌ها از طرف افراد غیردانشجو برای دانشجویان گزارش می‌شود، لذا در تمامی دانشگاه‌های ایران و جهان حفاظت فیزیکی مانع از ورود افراد غیردانشجو به دانشگاه می‌شود اما در دانشگاه ما چنین نظارتی وجود نداشت.

وی در ادامه گفت: از طرفی بسیاری از پوشش‌های زننده و خارج از عرفی که گاها در مجتمع مشاهده می‌کنیم مربوط به دانشجویان نیستند. دانشجویان و دوستان ما تماما از اقشار فرهیخته و با فرهنگی هستند که با پوشش مناسبی در شان دانشگاه حاضر می‌شوند، البته منظور بنده از «مناسب» همان عرف جامعه است. در این میان اگر کسانی خارج از این عرف در مجموعه حاضر شوند از طرف دانشجویان مورد اعتراض قرار می‌گیرند که طبیعی هم هست.

* اعتراض «طهرانچی» به وضعیت مجتمع آیت‌الله هاشمی
محجوب افزود: کمتر از یک ماه پیش در جلسه‌ای که با طهرانچی مسئول دانشگاه‌های آزاد استان تهران داشتیم، وی تصمیم داشت در اولین اقدام دفتر کارش را به مجتمع آیت‌الله هاشمی منتقل کند، زیرا معتقد بود رییس دانشگاه باید با دانشجویان در ارتباط باشد و دفتر کارش خارج از دانشگاه نباشد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: طهرانچی پس از انتقال دفتر کارش به مجتمع، وضعیت نظارت بر درب‌های ورودی را نامطلوب ارزیابی کرده و خواستار توجه بیشتر حفاظت فیزیکی واحد شده بود که این خواسته باعث شد حفاظت فیزیکی واحد چنین دستور تندی را صادر کند.

* واکنش «طهرانچی» به حواشی بوجود آمده
مسئول بسیج دانشجویی مجتمع دانشگاهی آیت‌الله هاشمی درباره دیدارش با ریاست این دانشگاه پس از این حواشی گفت: بنده چهارشنبه صبح برای پیگیری مسائلی به دفتر دکتر طهرانچی رفتم. دکتر طهرانچی از این اقدام به شدت ناراحت بودند و از تعابیری همچون "ما گفتیم بروید ابرویش را درست کنید، رفتند چشمش رو کور کردند" و" ما گفتیم چرا هیچ کاری انجام نمی‌دهید رفتند سربریده آوردند" استفاده کردند و گفتند فعلا دستور دادم هیچ کاری نکنند تا سرفرصت به موضوع رسیدگی کنیم.

محجوب در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح ساختارها و رویکردهای اشتباه احتیاج به زمان دارند و در مسئولین دغدغه حل مشکلات دانشگاه و دانشجویان دیده می‌شود که خداروشکر افراد توانمند و خوشفکری هم هستند.
انتهای پیام / 137
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب: 54829
مرجع : خبرنامه دانشجویان ایران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *