۰

کارمند مسلمان در آمریکا به خاطر نماز خواندن در محل کارش اخراج شد!

قم نیوز: قم نیوز: یک کارمند مسلمان در یک مدرسه ابتدایی واقع در ایالت جورجیای آمریکا، به سبب اینکه از برنامه کاری اش شکایت کرده بود و می‌خواست بدون تبعیض دینی در محل کار نماز بخواند، توسط مدیر مدرسه اخراج شد.
کارمند مسلمان در آمریکا به خاطر نماز خواندن در محل کارش اخراج شد!
کارمند مسلمان در آمریکا به خاطر نماز خواندن در محل کارش اخراج شد!
به گزارش قم نیوز یک کارمند مدارس دولتی در شهرستان گوینت، واقع در ایالت جورجیای آمریکا که به علت نماز خواندن در وقت آزاد در محل کارش اخراج شده بود، از کارفرمایان خود به دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرد.

پنی دیمز که از اوایل سال 2015 تا 25 سپتامبر 2015  نگهبان مدرسه ابتدایی فرگسون در جورجیا بوده، از 15 سال پیش به دین اسلام گرویده بود و به همین جهت نیز در وقت آزاد در محل کارش نمازهای یومیه را اقامه می‌کرد. پس از مدتی وی به برنامه کاری که مانع نماز خواندش می‌شد شکایت کرده و همین مسئله سبب اخراج او از کارش شد.

وکلای دیمز در شکایت نامه نوشته‌اند: شاکی خواستار اجرای «امور دینی و آیینی» بوده و در زمان استخدام خود با تبعیض مذهبی روبرو شده است. وی در محل کارش تجربیات تلخی در رابطه با اهمیت ندادن به مذهبش داشته است.

داگلاس کرسچر وکیل او در این باره گفت: مشکل از آنجایی آغاز شد که مسئولین مدرسه از شاکی خواسته‌اند شب‌ها تا ساعت 10 در شیفت خود نگهبانی بدهد که این مسئله سبب می‌شد او نتواند نماز مغرب و عشای خود را به موقع بخواند و نمازش قضا می‌شد و به همین علت به تغییر ساعت کاری شکایت کرد.

وی سپس از سرپرست خود خواست زمانی را به نماز خواندن وی اختصاص دهد. مدیر مدرسه نیز او را به دفتر خود فراخواند و درباره برنامه زمانی نمازخواندن پرس و جو کرد. وی درباره حقوق مذهبی خود صحبت کرد اما تلاش‌هایش فایده‌ای نداشت و در آخر این بانوی مسلمان تنها به سبب اینکه می‌خواست حق نماز خواندن در محل کار داشته باشد، اخراج شد.

گفتنی است براساس قوانین حقوق مدنی آمریکا کارفرمایان حق ندارند مانع فعالیت‌های دینی کارمندان شده و آزادی مذهبی آنان را به شیوه‌های مختلف سلب کنند.
انتهای پیام / 137
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 55098
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *