۰
مدیرکل بهزیستی استان قم مطرح کرد

پرداخت مستمری به 6500 معلول در قم

قم نیوز: قم نیوز: مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: 6 هزار و 500 معلول در استان زیرپوشش این اداره کل هستند که مستمری دریافت می‌کنند و مستمری این معلولین از 150 هزار تومان تا 470 هزار تومان است.
پرداخت مستمری به 6500 معلول در قم

به گزارش قم نیوز رضا سلیقه در قم با اشاره به اجرای طرح مشاوره پیش از ازدواج در استان قم اظهار کرد: افرادی که سابقه معلولیت در خانواده دارند را پیش از ازدواج مورد مشاوره قرار می‌دهیم تا پس از ازدواج دارای فرزندان معلول نشوند.
وی ادامه داد: به دنبال توسعه طرح‌های غربالگری و اقدامات پیشگیرانه در استان قم هستیم، طی سال‌های اخیر موارد سندرم داون در کشور کاهش پیدا کرده و این به دلیل اقدامات پیشگیرانه بوده است.
مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: کودکان پیش از ورود به دبستان باید در سه مرحله در طرح غربالگری بینایی شرکت کنند، درمان موارد تنبلی چشم در سنین زیر 6 سال راحت است و معاینه کودکان در روستاهای استان قم در زمینه تنبلی چشم با دستگاه صورت می‌گیرد.
سلیقه با اشاره به شیوه طرح غربالگری بینایی در استان قم اظهار کرد: معاینات در این طرح با دقت است و در صورت شک مربیان به تنبلی چشم یک کودک، او را به اپتومتریست ارجاع می‌دهند.
وی ادامه داد: کاشت حلزون در کودکان ناشنوای زیر 6 سال در اکثر موارد به کسب قدرت شنوایی منجر می‌شود، عمل کاشت حلزون حدود 40 میلیون تومان هزینه دارد، اما با کمک سازمان بهزیستی و خیرین، مردم تنها سه میلیون برای این عمل پرداخت می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: حدود 6 هزار و 500 معلول در استان زیرپوشش این اداره کل هستند که مستمری دریافت می‌کنند، اکنون مستمری این معلولین از 150 هزار تومان تا 470 هزار تومان است و علاوه بر مستمری خدمات دیگری به معلولین در استان ارائه می‌شود.
سلیقه در پایان با اشاره به وجود کتابخانه ویژه نابینایان در استان قم خاطرنشان کرد: بخشی از کتابخانه آیت‌الله خامنه ای در شهر قم به نابینایان اختصاص داده شده است، همچنین کتاب‌های ویژه نابینایان در استان قم چاپ می‌شود و این کتاب‌ها برای استفاده زائرین نابینا در حرم حضرت معصومه(س) وجود دارد.

انتهای پیام / 136
 
يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: 55148
برچسب ها: رضا سلیقه
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *