۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

توسعه صنایع فرهنگی در قم لازمه اشتغال‌زایی پایدار است

قم نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: اولویت در مساله اشتغال‌زایی ناظر به توسعه و تقویت صنایع فرهنگی در قم و بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی استان است.
توسعه صنایع فرهنگی در قم لازمه اشتغال‌زایی پایدار است
توسعه صنایع فرهنگی در قم لازمه اشتغال‌زایی پایدار است
به گزارش قم نیوز سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به اینکه توجه جدی به صنایع فرهنگی یکی از بسترهای مهم اشتغال‌زایی به شمار می‌رود، گفت: همه مسؤولان و نهادها و دستگاه‌های استانی در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی، با توجه به ظرفیت‌های استان ورود پیدا کرده‌اند و مهم نیز آن است که ما بر اساس اولویت بندی‌ها بتوانیم این قابلیت کلیدی را به فعلیت در راستای ایجاد شغل پایدار درآوریم.

وی افزود: چهارمین اولویت در مسئله اشتغالزایی ناظر به توسعه و تقویت صنایع فرهنگی در قم و به طور کلی بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اضافه کرد: حدود 12 اولویت شناخته شده که طبعاً وقتی چهارمین اولویت اشتغال در قم اختصاص به مسایل فرهنگی پیدا می کند، فی نفسه ارزشمند است و حاکی از توجه مدیران عالی استان به کلان موضوع فرهنگ و لزوم بها دادن به صنایع فرهنگی اعم از چاپ و نشر کتاب تا دیگر امور است.

حسینی کاشانی گفت: قبلا در برنامه ریزی‌ها و به خصوص بحث بودجه ریزی، فرهنگ معمولاً در رده‌های آخر مورد نظر قرار می‌گرفت و امیدواریم که با این توجه و عنایت مدیران استان به خصوص شخص استاندار، شاهد رشد و تحول خوبی در این عرصه باشیم و بتوانیم با توجه به شاخصه‌ها و ویژگی‌های خاص استان قم بتوانیم از طریق فرهنگ نیز به اقتصاد و اشتغال قم کمک کنیم.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۶
کد مطلب: 57164
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *