۰
مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز :

طرح جامع شبکه آبرسانی فضای سبز شهر قم تدوین می‌شود

قم نیوز: مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم گفت: طرح جامع شبکه آب فضای سبز شهر قم در راستای بهینه‌سازی مصرف آب تدوین می‌شود.
طرح جامع شبکه آبرسانی فضای سبز شهر قم تدوین می‌شود
طرح جامع شبکه آبرسانی فضای سبز شهر قم تدوین می‌شود
به گزارش قم نیوز پیام جوادیان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهینه‌سازی مصرف آب در شهر قم، اظهار کرد: تهیه طرح جامع شبکه آب فضای سبز شهر قم در حال اجرا است.
وی توسعه شبکه آب خام و جدا سازی آب فضای سبز از آب شرب شهری را از دیگر اقداماتی دانست که در دستور کار قرار گرفته است و افزود: توسعه شبکه آب خام به طول 189 کیلومتر است که سعی داریم آن را اجرایی کنیم.
جوادیان با بیان اینکه توسعه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی به مساحت یک میلیون و 18 هزار و 666 متر مربع (101 هکتار) نیز در برنامه سازمان است، خاطرنشان کرد: توسعه سیستم آبیاری تحت فشار قطره ای به مساحت هزار و 250 هکتار انجام شده و ادامه آن نیز اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط تامین منابع آب برای توسعه فضای سبز شهر قم، تصریح کرد: پیگیری تخصیص پساب به میزان 206 لیتر بر ثانیه به منظور استفاده در فضای سبز جنگلی و کمربند سبز شهری نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار سازمان قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم گفت: توسعه کاشت گونه‌های گیاهی پوششی و درختچه ای به جای چمن و کاهش 50 درصدی سطوح چمن کاری در طرح‌های فضای سبز نیز به طور جدی دنبال می‌شود.
جوادیان اذعان کرد: انجام طرح مطالعاتی بررسی سازگاری گونه‌های گیاهی با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان و نیز پیگیری طرح استفاده از پساب خاکستری برای استفاده در فضای سبز شهری از دیگر اقداماتی است که در سال جاری مورد توجه بوده است.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 57206
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *