۰
آیت‌الله جوادی آملی:

امنیت ایران نعمت و لطف الهی است

قم نیوز: استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: اکنون در میدان مین هستیم و به لطف الهی در امنیت هستیم، این چیزی جز نعمت و لطف الهی نیست.
امنیت ایران نعمت و لطف الهی است
امنیت ایران نعمت و لطف الهی است
به گزارش قم نیوز سرتیپ  امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با آیت‌الله جوادی آملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله جوادی آملی در این دیدار طی سخنانی اظهار داشت: اسلام قدرت را باعظمت به همراه دارد، بنابراین فرمود نه سلطه‌پذیر باشید و نه سلطه‌گر.

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: قبل از اسلام و در دوران جاهلیت شعار رسمی این بود که در جنگ از حزب و دوستانت حمایت کن، چه حق با او باشد و چه نباشد اما اسلام آمد و این شعار را تغییر داد و گفت از مظلوم حمایت کن چه دوست تو باشد و چه دوست تو نباشد.

وی تصریح کرد: نخستین اثر کار خیر این است که انسان به‌وسیله آن موقعیت انسانیت خود را تثبیت کرده است گرچه اجر معنوی و اخروی در جای خود محفوظ است. وقتی یک درخت در پای خود آب بریزد در حقیقت ریشه و موقعیت خود را تثبیت کرده است، امام و شهدا، درخت انقلاب را با خون آبیاری کردند و باعث تثبیت و استحکام او شدند.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به رشادت‌های نیروی‌های مسلح در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این هشت سال جنگ تحمیلی در حقیقت جنگ جهانی بود چراکه همه کشورهای جهان علیه یک کشور متحد شدند و ایران را کوبیدند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و بعد قطعنامه به امضاء رسید که پس از قطعنامه نیز عملیات مرصاد را ناجوانمردانه به راه انداختند که عزیزانی مانند صیاد شیرازی آن آتش را خاموش کردند.

مرجع تقلید شیعیان مطرح کرد: وقتی عراق به کویت حمله کرد و جهان به طمع نفت کویت به حمایت از او پرداخت همه جهان از ما خواستند که ما نیز به آن‌ها کمک کنیم و به عراق موشک بزنیم اما ما با آن‌همه خسارت‌ها و دشمنی‌هایی که از صدام دیده بودیم پای امضای خود ایستادیم، این حماسه یک فردوسی دیگر می خواد که آن را به جهان عرضه کند، یک ملتی با این شرف و مردانگی و جوانمردی زیر این آسمان دومی ندارد.

وی تأکید کرد: اینکه دسیسه‌ها و فتنه‌ها اثری ندارد و خروش مردم آنها را بی‌اثر می‌کند برای این است که مردم تربیت‌شده انقلاب و اسلام هستند.

آیت‌الله جوادی آملی اذعان کرد: اکنون در میدان مین هستیم و به لطف الهی در امنیت هستیم، این چیزی جز نعمت و لطف الهی نیست، اما آنچه در کنار اسلحه، این مملکت را حفظ می‌کند شما عزیزانید، شما بازوان این نظامید، اسلحه را بسیاری در اختیاردارند اما آنچه شما عزیزان را متمایز می‌کند این است که آنها می‌گویند ما چرا کشته شویم؟ شما می‌گویید ما چرا شهید نشدیم؟! او مرگ را پوسیدن می‌داند و شما مرگ را از قفس آزاد شدن می‌دانید، شما پرورش‌یافتگان این مکتب هستید.

وی تأکید کرد: باید عظمت و خدمات ارتش عزیز و دوست‌داشتنی و دیگر نیروهای مسلح کشور را به جهانیان نشان داد، چراکه شما از مفاخر و عظمت‌های ایران اسلامی هستید.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب: 58644
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *