۰

آیت الله ممدوحی: تقویت ابعاد اخلاقی لازمه رشد و ترقی حوزویان است

قم نیوز: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تقویت ابعاد اخلاقی و مساله تهذیب را از جمله لوازم مهم رشد و ترقی حوزویان دانست.
آیت الله ممدوحی: تقویت ابعاد اخلاقی لازمه رشد و ترقی حوزویان است
به گزارش قم نیوز آیت الله محمد حسن ممدوحی با اشاره به مطلب فوق ابراز داشت: بدون تردید توجه و عنایت بزرگان حوزه از جمله مراجع معظم تقلید نسبت به بحث اخلاق و به خصوص برگزاری جلسات درس اخلاق در طول هفته ، الگویی برای همه ما حوزویان است که نسبت به این مهم در فضای کلی حوزه و روحانیت اهتمام بیشتری داشته باشیم.
وی همچنین افزود: چنانچه خدای ناکرده در عرصه اخلاق و تهذیب در حوزه ضعیف شویم و هوای نفس بر ما غالب شود، در این صورت نمی‌توانیم رسالت مهم طلبگی خود را به نحو مطلوب انجام دهیم به گونه ای که نتیجه کار مورد رضایت پروردگار عالم و حضرات معصومین(ع) باشد.
این استاد حوزه خاطرنشان کرد: البته به لطف الهی از دیرباز در حوزه‌های علمیه روی مساله اخلاق و تهذیب نفس بسیار کار و تاکید شده و این سخن ما به آن معنا نیست که در حوزه امروز به این مسائل بی توجهی می‌شود بلکه روی صحبت اینجاست که هر روز بر دامنه این مسائل که از جمله کلیدی‌ترین نیازهای ما در مسیر رشد و تعالی حقیقی است باید افزوده شود.

انتهای پیام/136
 
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 58707
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *