۰
آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد

لزوم تقویت دروس اخلاق در حوزه

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: اساتید طلاب را راهنمایی کنند اگر درس اخلاق در حوزه قوی شود پیشرفت‌­های فراوانی به همراه دارد.
لزوم تقویت دروس اخلاق در حوزه
به گزارش قم نیوز آیت‌­الله سیدمحمد علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار جمعی از اساتید بسیجی و نخبگان حوزوی اظهار کرد: اساس کار حوزه بر دوش شما است و مسؤولیت سنگینی برعهده دارید که امیدوارم از عهده این مسؤولیت بر آیید و در پیشبرد اهداف نظام، مرجعیت و رهبری گام‌های بردارید.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری مذاکرات و جلسات مفید است تا راهکارهای ارائه شود زیرا این امر سبب می‌­شود دشمن بفهمد که با یکدیگر هستیم. در نظر داشته باشیم که استاد حوزه بودن نعمت کوچکی نیست.
آیت­‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه در ضمن تدریس درس اخلاق را نیز در دستور کار قرار دهید گفت: تذکر استاد بر دل شاگردان می‌نشیند و بر آنها اثر دارد و سبب می‌­شود طلبه در سنگر بیدار باشد.
وی عنوان کرد: هر کس اسلام را زنده کند بین او و پیامبران فاصله کاهش پیدا می­‌کند. منصب شما در مرتبه والا قرار دارد و اگر بتوانید حق آن را ادا کنید؛ به پاداش می‌­رسید.
استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اساتید طلاب را راهنمایی کنند اگر درس اخلاق در حوزه قوی شود پیشرفت‌­های فراوانی به همراه دارد.
وی یادآور شد: برخی از علوم برکت خود را نشان می‌­دهد بنابراین باید به دنبال علومی بروید که منفعت آن به جامعه برسد باید اعتقادات، فقه و فقاهت و سپس سنت را برای طلاب تبیین کنید.

انتهای پیام/136
 
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: 58710
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *