۰
آیت الله صافی گلپایگانی:

تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: بهره مندی از هوای پاک و محیط زیست سالم حق همه انسان‌ها بوده و تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است.
تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است / بهره مندی از هوای پاک حق همه انسان‌هاست
تلاش برای حفظ محیط زیست یک وظیفه شرعی است / بهره مندی از هوای پاک حق همه انسان‌هاست
به گزارش قم نيوز آیت الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: امروزه شدت آلودگی هوا اثرات زیانباری بر انسان و محیط زیست داشته و مسؤولان امر باید منشأ و علل این آلودگی‌ها را یافته و با آن‌ها مقابله کنند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در آموزه‌های دینی و سیره اهل بیت(ع) و علمای اسلام، خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع) در خطبه‌ها و روایات متعدد، اهمیت آب، زمین، طبیعت و حیوانات را متذکر شده و مسؤولیت انسان برای حفظ و حراست از این منابع حیاتی و آیات الهی را مورد تأکید قرار داده‌اند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع بهره مندی از هوای پاک و محیط زیست سالم را حق همه انسان‌ها و تلاش برای حفظ محیط زیست را یک وظیفه شرعی دانست و افزود: مسؤولان و نهادهای دولتی باید در مراقبت از محیط زیست پیشقدم باشند، از جمله اینکه شهرداری‌ها در شهرسازی باید علاوه بر معماری اسلامی، مسائل زیست محیطی را نیز رعایت کنند.

وی با بیان اینکه همه مردم و مسؤولان باید نسبت به وظایف و تکالیف خود در برابر محیط زیست متعهد بوده و در انجام آن‌ها قصور و اهمال نداشته باشند، اظهار داشت: اهتمام و توجه به حفاظت از محیط زیست، در حقیقت خدمت به مردم، جامعه و آیندگان است و در نزد پروردگار متعال دارای اجر و ارزش بسیار خواهد بود.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: 59127
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *