۰
حجت‌الاسلام‌ رضایی قمی:

محبین حضرت زهرا(س) در روز قیامت مورد شفاعت قرار می‌گیرند

قم نیوز: یکی از کارشناسان مذهبی گفت: در روایات بسیاری آمده است که حضرت زهرا سلام‌الله علیها در روز قیامت وارد صحرای محشر شده و تمام شیعیانی را که نسبت به حضرت و فرزندان ایشان محبت داشته‌اند را شفاعت می‌کنند.
محبین حضرت زهرا(س) در روز قیامت مورد شفاعت قرار می‌گیرند
محبین حضرت زهرا(س) در روز قیامت مورد شفاعت قرار می‌گیرند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ رضایی قمی روز گذشته در برنامه زمزمه معرفت که در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه فقط آفریدگار تمام آسمان‌ها و زمین شایسته عبادت است، اظهار کرد: حضرت زهرا سلام‌الله علیها از ویژگی‌های دینی بسیاری برخوردار بودند که یکی از آ‌ن‌ها توجه ویژه به عاقبت خود در دنیای آخرت است.

وی با بیان اینکه اگر از فرصت‌های دنیا به شیوه مطلوبی استفاده کنیم می‌توانیم در آخرت به سعادت برسیم، عنوان کرد: یکی از ویژگی‌هایی که کوچک شمردن دنیا را ثابت می‌کند گذشتن از چیزهایی است که برای آدم ارزش بسیاری دارد و حضرت زهرا سلام‌الله علیها با گذشتن از چیزهایی که به آن‌ها علاقه داشتند درس‌های بسیاری را به ما آموخته‌اند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه در تصمیم‌گیری‌های خود فقط باید رضای خداوند متعال را درنظر داشته باشیم، مطرح کرد: پیامبر اکرم(ص) حضرت زهرا سلام‌الله علیها را به ساده زندگی کردن و آراسته‌بودن برای همسر بسیار سفارش کرده‌اند که این امر اهمیت توجه همسران به یکدیگر را در زندگی مشترک نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌ رضایی قمی با بیان اینکه هیچکدام از محبین با ایمان حضرت زهرا سلام‌الله علیها وارد جهنم نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: در روایات بسیاری آمده است که ایشان در روز قیامت وارد صحرای محشر شده و تمام شیعیانی را که نسبت به حضرت و فرزندان ایشان محبت داشته‌اند را شفاعت می‌کنند.

انتهای پیام/ 138
 
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 60140
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *