دانشگاه کانادایی گوشت حلال تقلبی به خورد دانشجویان مسلمان داد

خبرگزاری حوزه نیوز , 2 اسفند 1396 ساعت 3:00

دانشگاه رجینا در ساسکاچوان کانادا، غذاهای دارای گوشت غیرذبح حلال را به اسم حلالا به دانشجویان داده است که این کار سبب نگرانی در میان عده زیادی از دانشجویان مسلمان شده است.


به گزارش قم نیوز دانشجویان مسلمان دانشگاه رجینا واقع در استان ساسکاچوان کانادا وجود گوشت ذبح حلال تقلبی در غذاهای این موسسه آموزشی را محکوم کرده اند.

نگرانی ها زمانی آغاز شد که شرکت خدمات مواد غذایی در محوطه دانشگاه، غذاهای غیرحلال را به جای غذای حلال تبلیغ کرده، اخلاق تجاری را زیر پا گذاشته و اعتماد دانشجویان را نقض کرده است.

محمد عبدالرحمن رئیس انجمن دانشجویان دانشگاه رجینا در این باره به خبرنگاران گفت: ما هرگز نمی توانیم به این سازمان اعتماد کنیم. آن ها همه دانشجویان را فریب داده اند و با مارک اشتباهی و گمراه کننده محصولات شان را به فروش رسانده اند.

به گفته عبدالرحمن پنج شنبه گذشته سه تن از همکلاسی های مسلمان وی برای صرف غذای حلال به یک رستوران در محوطه دانشگاه رفته اند و زمانی که برای احتیاط بیشتر از سرآشپز رستوران درباره حلال بودن غذاها پرس و جو کرده اند، پس از سئوال و جواب های متعدد متوجه شدند که گوشت مصرفی در این رستوران به شیوه اسلامی و ذبح شرعی آماده نشده است.

عبدالرحمن افزود: آن ها تصور می کنند که زدن مارک حلال بر روی محصولات به تنهایی کفایت می کند. اتفاق مشابهی در یک ترم تابستانی برای یکی دیگر از دانشجویان مسلمان رخ داده بود اما آن ها این حادثه را به عنوان یک اتفاق سهوی ناشی از سهل انگاری تلقی کرده بودند. تکرار یک اشتباه این ترس را در میان دانشجویان مسلمان ایجاد کرده که آن ها ندانسته غذای حاوی گوشت غیرحلال خورده باشند.

درحالی که مسئولین دانشگاه مدعی آغاز تحقیقاتی در این زمینه شده اند، اعتماد دانشجویان مسلمان احتمالا به این سادگی بازنگردد.
انتهای پیام /137


کد مطلب: 60414

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/60414/دانشگاه-کانادایی-گوشت-حلال-تقلبی-خورد-دانشجویان-مسلمان

قم نیوز
  http://qomnews.ir