۰

کاهش ۳۳ درصدی مرگ در تصادفات جاده‌ای استان قم

قم نیوز: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم گفت: استان قم امسال نسبت به سال گذشته در طول ۱۱ ماه از نظر کاهش تصادفات و کشته‌ها در سراسر کشور مقام دوم را دارد و ۳۳ درصد کشته‌ها کاهش‌یافته است.
کاهش ۳۳ درصدی مرگ در تصادفات جاده‌ای استان قم
کاهش ۳۳ درصدی مرگ در تصادفات جاده‌ای استان قم
به گزارش قم نیوز ابوالفضل جمالی با اشاره به آمادگی راه‌های استان قم برای ایام نوروز اظهار داشت: طرح نوروزی اداره کل راهداری استان از 23 اسفند آغاز و رسماً از تاریخ پنجشنبه 25 اسفندماه تمام نیروهای امدادی در یک مانور شرکت کردند و قبل از این مانور نیز اقدامات لازم صورت گرفت.

وی با اشاره به تجهیز 8 راهدارخانه به وسایل رفاهی و الکترورفاهی گفت: این راهدارخانه‌ها با تابلوها و علائم مشخص‌شده‌اند همچنین بروشورهایی در میان هم‌وطنان عزیز پخش خواهد شد که در این نقشه‌ها محل دقیق راهدارخانه‌ها و محل استراحت آن‌ها مشخص‌شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم از شستشوی کلیه گارد یل‌ها خبر داد و ابراز کرد: گاردیل هایی که نیاز به تعمیر داشتند انجام‌شده، مدیریت راه‌ها کار خود را شروع کرده و بازدیدهای لازم از تمامی دوربین‌ها و پایانه‌های مسافربری انجام‌شده و کمبودهای آن‌ها را شهرداری تأمین کرده است.

جمالی عنوان کرد: در استان قم در زمینهٔ مسافربری 253 اتوبوس، 219 مینی‌بوس و 188 دستگاه سواری کرایه‌داریم که آماده خدمت‌رسانی به مسافران است، البته امسال برعکس سال‌های گذشته هیچ‌گونه افزایش نرخی نداریم و نرخ‌ها همان نرخ‌های قدیم است.

وی سیستم‌های هوشمند جاده‌ای را مورداشاره قرار داد و گفت: 80 دستگاه تردد شمار و  65 دستگاه کنترل سرعت داریم که دستگاه‌های کنترل سرعت در روزهای اخیر به 77 دستگاه افزایش خواهد یافت، همچنین تابلوهای راهنمای ترافیک نیز در ورودی قم به تهران و سلفچگان است که تردد جاده‌ها را نمایش می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم ابراز کرد: 25 مجتمع خدمات رفاهی فعال در طول جاده‌های استان قم داریم که میانگین هر 25 کیلومتر یک مجتمع خدمات رفاهی در حال فعالیت هستند و در طول نوروز نیز هر یک روز در میان اکیپی متشکل از نمایندگان بهداشت، گردشگری و تعزیرات حکومتی از این مجتمع‌های خدمات رفاهی بازدید می‌کنند.

جمالی بیان کرد: استان قم امسال نسبت به سال گذشته در طول یازده ماه ازنظر کاهش تصادفات و کشته‌ها در سراسر کشور مقام دوم را دارد و 33 درصد کشته‌ها کاهش‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی 78 راهدار و درمجموع 140 اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در خدمت هم‌وطنان عزیز هستند تا خدمات بهتری به هم‌وطنان ارائه کنند. همچنین شماره تلفن 141 اطلاعات لازم راه‌ها را در اختیار هم‌وطنان قرار می‌دهد، امداد خودروها نیز ساماندهی شده و  مقری در عوارضی اتوبان قم- تهران برایشان در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام/ 138
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 61754
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *