۰
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم:

گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می‌شود

قم نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: با رایزنی و تمهیدات صورت گرفته با استاندار قم، گنبد نمک قم برای ایجاد سایت گردشگری به زودی به اداره کل میراث فرهنگی استان واگذار می‌شود.
گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می‌شود
گنبد نمک قم به میراث فرهنگی واگذار می‌شود
به گزارش قم نیوز  عیسی رضایی اظهار کرد: با مطالعات انجام شده میزان اعتبار و ظرفیت‌ها به زودی مشخص می‌شود و این اثر گرانقدر تبدیل به سایت گردشگری شده تا در اختیار علاقه مندان به طبیعت گردی قرار بگیرد.

وی افزود: گنبد نمکی قم تنها گنبد نمکی متقارن ایران محسوب می‌شود، زیبایی و تنوع رنگ و قندیل‌هایی که در این گنبد وجود دارد تا کنون گردشگران زیادی را به این شهر کشانده است چرا که یکی از 20 گنبد نمکی پرجاذبه طبیعی کشورمان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم ادامه داد: یکی از دغدغه‌های ما در زمینه حضور گردشگری این است که در شهر ماندگاری ندارند در حالی که اگر جاذبه‌های گردشگری گنبد نمکی معرفی شود بی شک گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به این شهر خواهند آمد.

وی با تاکید برلزوم محافظت از این ظرفیت گردشگری قم گفت: باید میراث فرهنگی قم مدیریت گنبد نمکی را برعهده بگیرد تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی، بتوان به نحو مطلوب از این مکان بهره برداری کرد.

رضایی افزود: خوشبختانه در گفتگویی که با استاندار قم درباره گنبد نمک داشته‌ایم نگاه مثبتی به استفاده از این ظرفیت در مسیر رونق گردشگری داشت و قرار است این جاذبه گردشگری منحصر به فرد به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذار شود.

انتهای پیام/138
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب: 62725
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *