۰
محققان بار دیگر هشدار می دهند؛

چاقی با افزایش خطر آریتمی قلبی همراه است

قم نیوز: افراد چاق در معرض افزایش خطر اختلال آریتمی قلبی موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند که می تواند موجب بروز عوارضی نظیر نارسایی قلبی و سکته شود.
چاقی با افزایش خطر آریتمی قلبی همراه است
چاقی با افزایش خطر آریتمی قلبی همراه است
به گزارش قم نیوز این مطالعه شامل بیش از ۶۷ هزار بزرگسال آمریکایی با میانگین سنی حدود ۴۴ سال بود که نیمی از آنها چاق بودند.

در طول ۸ سال پیگیری وضعیت این افراد، ۲.۷ درصد شرکت کنندگان چاق مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی شدند در صورتیکه ۱.۸ درصد افراد غیرچاق دچار این عارضه شدند. این وضعیت به معنای ۴۰ درصد ریسک بالاتر ابتلا به این مشکل در افراد چاق است.

دکتر «اندرو فوی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در این باره می گوید: «در صورتیکه ابتلا به هر دو مشکل چاقی و فیبریلاسیون دهلیزی هستید، درمان چاقی می تواند بهترین راه حل درمان و کنترل فیبریلاسیون دهلیزی تان باشد.»

وی در ادامه می افزاید: «همچنین اگر مبتلا به چاقی هستید کاهش وزن از طریق رژیم غذایی، ورزش یا حتی جراحی، به شما در کاهش ریسک ابتلا به مشکلات مزمنی نظیر فیبریلاسیون دهلیزی کمک می کند.»

فیبریلاسیون دهلیزی، تپش نامنظم قلب است که می تواند از پمپاژ مناسب و درست خون جلوگیری کند. همین مسئله می تواند فرد را در معرض خطر نارسایی قلبی قرار دهد. همچنین ممکن است خون در قلب شما موجب تشکیل لختگی خون شود که می تواند منجر به سکته شود.

محققان تاکید می کنند نیاز به درمان چاقی در حفظ سلامت بیماران بسیار حائز اهمیت است.
انتهای پیام / 137
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب: 63901
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *