۰
شهردار قم:

حقوق قانونی شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده باید تامین شود

قم نیوز: شهردار قم با اشاره به اینکه برخی صنایع تنها کارخانه‌های خود را در قم مستقر کرده و مالیات را در تهران پرداخت می‌کنند، گفت: این موضوع جفای در حق مردم قم است.
حقوق قانونی شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده باید تامین شود
حقوق قانونی شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده باید تامین شود
به گزارش قم نیوز دکتر سقائیان‌نژاد در چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه همکاری‌های بسیار خوبی بین شهرداری و اداره کل امور مالیاتی وجود دارد، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها امروز در راستای همکاری و مساعدت با شهرداری گام برمی‌دارند و بحث‌هایی که مطرح می‌شود برای رفع حساسیت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه سهم تمام شهرداری‌های کلانشهرها از مالیات بر ارزش افزوده بدون هیچ مشکلی تصویب شده افزود: در قم نسبت به این موضوع تردید وجود دارد که اشتباه است.
شهردار قم با اشاره به اینکه نسبت سهم شهرداری قم نسبت به شهرداری دیگر شهرها باید ۸۸ به ۲۲ باشد اظهار کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هم باید این سهم را در نظر بگیرد و در غیر این صورت شهرداری حق شکایت خواهد داشت.

وی به قطع شدن حمایت دولت از شهرداری‌ها در قالب تأمین اتوبوس‌ها و تأمین بخشی از هزینه بلیت اشاره کرد و گفت: امروز دولت به دلیل مشکلات مالی کمکی به شهرداری‌ها نمی‌کند اما حقوق مالیاتی شهرداری قم باید کامل پرداخت شود چرا که این سهم مردم قم است.
سقائیان‌نژاد معتقد است در گذشته مبالغی بیش از سهم به شهرداری‌های شهرهای تابعه در استان داده شده که توان جذب و هزینه آن را نداشته‌اند.

شهردار قم با اشاره به خدماتی که شهرداری در شهر ارائه می‌دهد اضافه کرد: بودجه عمرانی استان قم برای ۸۲ دستگاه تقریباً ۵۰۰ میلیارد تومان است که آن هم زیر ۵۰ درصد محقق می‌شود اما بودجه عمرانی شهرداری قم هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۸۰ درصد هم محقق خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شهر را در واقع شهرداری می‌سازد افزود: از طرفی در مناسبت‌هایی مانند نیمه شعبان و ۱۵ خرداد این شهرداری است که در خط مقدم خدمت‌رسانی قرار دارد.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه شهرداری قم به دنبال تحقق حقوق قانونی خود در مالیات است، خاطرنشان کرد: برخی مؤدیان بزرگ مالیاتی کارخانه‌هایی در قم بنا کرده و عوارض و آلاینده‌های خود را متوجه قم می‌کنند اما دفتر مرکزی تهران است و مالیات را به تهران پرداخت می‌کنند.
وی با اشاره به رابطه خدمت‌رسانی شایسته در شهرها و امنیت پایدار کشور گفت: اگر شهرها خوب اداره شوند اقبال مردم به نظام افزایش می‌یابد اما اگر خدمات خوبی به مردم داده نشود نارضایتی از همین خدمات شهری آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ 138
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 64038
مرجع : روابط عمومی شهرداری قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *