۰
معاون اجرایی سپاه استان قم:

پاسداشت امام خمینی(ره) پاسداشت اسلام ناب محمدی است

قم نیوز: معاون اجرایی سپاه استان قم گفت: پاسداشت امام خمینی(ره)، پاسداشت یک شخص نیست، بلکه پاسداشت اسلام ناب محمدی است.
پاسداشت امام خمینی(ره) پاسداشت اسلام ناب محمدی است
پاسداشت امام خمینی(ره) پاسداشت اسلام ناب محمدی است
به گزارش قم نیوز ستار احمدوند ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری با اشاره به برنامه سالگرد امام خمینی(ره) اظهار کرد: سال گذشته زائران تنها از پنج استان در این برنامه شرکت کردند تا روزه آن‌ها به مشکلی نخورد، سهمیه استان قم برای اعزام زائران به حرم امام خمینی(ره) حدود 20 هزار نفر بود، استقبال بی نظیر مردم استان قم در سال گذشته از این برنامه، دستگاه‌های اجرایی استان را دچار محدودیت کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته با تدابیر دستگاه‌های اجرایی آمار اعزام زائران از استان قم به حرم امام خمینی(ره) در روز 14 خرداد به 24 هزار نفر رسید، امسال هم این برنامه همچون سال گذشته برگزار می‌شود.

معاون اجرایی سپاه استان قم افزود: پاسداشت امام خمینی(ره)، پاسداشت یک شخص نیست، بلکه پاسداشت اسلام ناب محمدی است و باید شرایط را برای اعزام حداکثری زائران از استان قم به حرم امام خمینی(ره) فراهم کرد.

احمدوند با اشاره به وضعیت اعزام زائرین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: هر سال این اعزام با این ایمنی و در سلامت انجام می‌شود، زائرین در روز چهاردهم خرداد پس از نماز مغرب و عشاء با افطاری پذیرایی می‌شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یوسف احمدی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در ادامه این جلسه گفت: بقاع متبرکه استان برای اسکان زائرین در ایام تعطیلات 14 و 15 خرداد آماده هستند، حدود هزار خادم افتخاری در مزار امامزادگان استان قم داریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس اسکندری با اشاره به ویژگی‌های مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: سخنران این مراسم رهبر معظم انقلاب است و ایشان با اقتدار در مراسم سخنرانی می‌کنند، پشتیبان اقتدار مقام معظم رهبری، حضور گسترده مردم است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: شهر قم با توجه به نزدیکی به حرم امام خمینی(ره) باید بیشترین تعداد از زائرین حرم امام خمینی(ره) در روز 14 خرداد را تامین کند، به مدیران هیأت‌های مذهبی اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد تا جمعیت قابل توجهی در مراسم سالگرد امام راحل در روز 14 خرداد حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/138
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 64144
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *