۰
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم مطرح کرد

فقط یک راهپیمایی روز قدس در قم برگزار می‌شود

قم نیوز: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم گفت: باید سازمان میراث فرهنگی نسبت به ثبت قیام مردم شهر قم در 15 خرداد اقدام کند.
لزوم ثبت رسمی قیام مردم قم در روز 15 خرداد /فقط یک راهپیمایی روز قدس در قم برگزار می‌شود
لزوم ثبت رسمی قیام مردم قم در روز 15 خرداد /فقط یک راهپیمایی روز قدس در قم برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز نصرت‌الله لطفی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به لزوم تبلیغات برای گرامیداشت روزهای 14 و 15 خرداد در شهر قم اظهار کرد: باید تبلیغات متمرکزی در این خصوص در هسته مرکزی شهر قم صورت بگیرد و برنامه محوری در خصوص 14 و 15 خرداد در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد شبهه پراکنی و تلاش برای تطهیر چهره دیکتاتورهای پیش از انقلاب هستیم، امام خمینی(ره) مظلوم هستند و سیاستمداران آمریکایی هم به جایگاه و خلوص امام راحل اذعان داشتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: تبلیغات برای برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) در خصوص سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد با همکاری شهرداری صورت گیرد.

لطفی با اشاره به لزوم بزرگداشت سالروز قیام 15 خرداد در شهر قم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه بر بزرگداشت این قیام تاکید داشتند و سالروز قیام 15 خرداد به صورت ویژه در شهر قم گرامی داشته می‌شود.

وی ادامه داد: باید سازمان میراث فرهنگی نسبت به ثبت قیام مردم شهر قم در 15 خرداد اقدام کند تا این قیام که منشا آن از این شهر است، تحریف نشود، در این خصوص کم کاری شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: امسال به دلیل نزدیکی سالروز قیام 15 خرداد با روز جهانی قدس، در سالروز این قیام در شهر قم به جای راهپیمایی، تجمع بزرگی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد و زمان برگزاری این تجمع پیش از اذان ظهر است.

لطفی با اشاره به لزوم پرداختن به وصیت نامه امام خمینی(ره) اظهار کرد: باید از فرصت روزهای 14 و 15 خرداد استفاده کنیم و در این ایام وصیت نامه امام راحل را برای مردم تحلیل و تبیین کنیم.

وی ادامه داد: چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب و ارائه کارنامه فعالیت‌های نظام جمهوری اسلامی است، آرمان دفاع از فلسطین از جمله ویژگی‌های انقلاب اسلامی است و امام خمینی(ره) در سال 1358، آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: روز جهانی قدس در سال جاری، روز حساسی است و باید تلاش کنیم که افراد بیشتری در راهپیمایی این روز در شهر قم شرکت کنند و در این شهر تنها یک راهپیمایی برای روز جهانی قدس برگزار می‌شود.

لطفی با اشاره به پیش بینی سرویس برای انتقال مردم منطقه پردیسان به شهر قم در روز جهانی قدس اظهار کرد: در آن روز شهرداری سرویس‌هایی را برای انتقال مردم این منطقه برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس به شهر قم تدارک خواهد دید.

وی ادامه داد: در روز جهانی قدس، مردم شهر قم از 10 منطقه شهر به سمت میدان آستانه حرکت می‌کنند تا در ساعت 10 صبح در این میدان حضور داشته باشند، همچنین سرویس‌هایی برای انتقال شرکت کنندگان راهپیمایی روز جهانی قدس به منازلشان پس از راهپیمایی در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: ایام 14 و 15 خرداد باید به ایامی برای اطعام نیازمندان با همکاری خیرین در کشور و استان قم تبدیل شود.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب: 64533
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *