۰
سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک خبر داد

در ۱۰ نقطه شهر قم پل عابر پیاده نصب می‌شود

قم نیوز: سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در سال جاری علاوه بر نصب 10 پل عابر پیاده ، پنج دستگاه پل عابر پیاده مکانیزه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال نصب خواهد شد.
در ۱۰ نقطه شهر قم پل عابر پیاده نصب می‌شود
در ۱۰ نقطه شهر قم پل عابر پیاده نصب می‌شود
به گزارش قم نیوز علی نیک افزود: مقدمات قرارداد و شرایط فنی اجرای این طرح آماده شده و این پل ها در مکان هایی که آمد و شد زیاد است و ظرفیت مکانیزه شدن را دارد، نصب خواهد شد.
وی اضافه کرد: امسال در 10 نقطه از شهر قم نیز پل عابر پیاده با اعتبار 30 میلیارد ریال نصب خواهد شد و سال گذشته 25 دستگاه پل عابر پیاده در این شهر نصب شد.
به گفته نیک، در حال حاضر سه دستگاه پل عابر پیاده مکانیزه در سه نقطه از شهر قم شامل بلوار امین، میدان شهید مطهری و بلوار زائر فعال است.
وی خاطرنشان کرد: مکانیزه کردن پل های عابر پیاده باعث می شود 85 تا 90 درصد از عابران پیاده از این پل ها استفاده نمایند.
سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: فرهنگ سازی در زمینه استفاده از پل های عابر پیاده فقط وظیفه شهرداری نیست، بلکه رسانه ها، آموزش و پرورش و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز باید در ترویج فرهنگ استفاده از پل های عابر پیاده و نوع آمد و شد در معابر اقدام نمایند.
نیک افزود: پل های مکانیزه سطح شهر فقط در ساعت های آخر شب که آمد و شد در آن ها صورت نمی گیرد و یا مواقعی که برق آن منطقه قطع شود و یا پل خراب باشد، خاموش است و در سایر ساعت ها فعال می باشد.
وی گفت: 56 دستگاه پل عابر پیاده در استان قم وجود دارد که نصب 25 پل تا قبل از سال 95 انجام شده بود و بقیه نیز در 2 سال گذشته نصب شده است.
انتهاي پيام / 137
يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 64574
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *