۰
همسر یکی از شهدای 15 خرداد مطرح کرد

خون شهدای 15 خرداد ضامن امنیت ملت/پیکر برخی شهدا را در دریاچه نمک ریختند

قم نیوز: همسر یکی از شهدای 15 خرداد گفت: همسرم شرکت در راهپیمایی را از وظایف خود می‌دانست و بیان می‌کرد اگر در چنین اجتماعاتی شرکت نکند زنان و دختران امنیت ندارند و نمی‌توانند حجاب خود را رعایت کنند بنابراین تأکید داشت تا در این راه شهید شود.
خون شهدای 15 خرداد ضامن امنیت ملت/پیکر برخی شهدا را در دریاچه نمک ریختند
خون شهدای 15 خرداد ضامن امنیت ملت/پیکر برخی شهدا را در دریاچه نمک ریختند
به گزارش قم نیوز مععصومه طباخ‌زاده همسر شهید محمدعلی عباسی از شهدای قیام 15 خرداد در قم امروز اظهار کرد: من آن زمان 13 سال سن داشتم و تنها یک سال با شهید زندگی کردم. زمانی که امام خمینی(ره) برای سخنرانی آمدند همسرم از منبر ایشان در فیضیه بهره‌مند می‌شد و زمانی که ایشان را تبعید کردند هنگام شرکت در راهپیمایی 15 خرداد روی پل رجایی به شهادت رسید.

وی خاطرنشان کرد: همسرم شرکت در راهپیمایی را از وظایف خود می‌دانست و بیان می‌کرد اگر در چنین اجتماعاتی شرکت نکند زنان و دختران امنیت ندارند و نمی‌توانند حجاب خود را رعایت کنند بنابراین تأکید داشت تا در این راه شهید شود.

این همسر شهید با بیان اینکه بعد از ظهر با شنیدن سر و صدای توپ و تفنگ از خانه بیرون آمدیم و ناراحت و نگران بودیم گفت: خیلی نگران بودیم آن طرف پل رجایی در جوی خون ریخته بود و زمین نیز خونی بود.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که در کوچه پس کوچه‌ها تیراندازی شد همسرم که مجروح شده بود را داخل یکی از خانه‌ها می‌برند. یک تیر به کف دست و یک تیر به شکمش اصابت کرده بود البته پیکر تعدادی از شهدا را داخل خودروی خاور می‌گذارند و در دریاچه نمک می‌اندازند.

طباخ زاده عنوان کرد: همسرم را به بیمارستان نکویی می‌برند ولی فایده نداشت و از دنیا رفت. روز دیگر به طور مخفیانه پیکرش را تحویل دادند ولی ساواک اجازه نداد مراسمی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه پدر شوهرم در یکی از مناسبت‌ها اجازه گرفت تا مراسمی برگزار کند گفت: امام خمینی(ره) نیز به منزل ما آمدند و جمعیت فراوانی همراه ایشان به منزل وارد شدند. عده‌ای نیز در پشت بام‌ها بودند پس از برنامه ساواک پدر شوهرم را دستگیر کرد و به او گفت شما می‌خواستید یک برنامه خصوصی برگزار کنید که پدر شوهرم گفته بود من برنامه خصوصی برگزار کردم و از تشرف آقا بی‌خبر بودم.

این همسر شهید در زمینه فضای آن دوران گفت: راهپیمایی‌های پشت سر هم برگزار می‌‌کردیم و در این راهپیمایی‌ها شعار «مرگ بر شاه» می‌گفتیم به روی ما اسلحه نشانه می رفتند ولی باکی نداشتیم.

شهید محمدعلی عباسی اول فروردین سال  1320 در شهر قم متولد شد و 15 خرداد سال 42 به شهادت رسید.

انتهای پیام/138
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 64896
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *