۰
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم مطرح کرد

اجرای برنامه‌های مختلف با محوریت روحانیون در بقاع امامزادگان

قم نیوز: معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: حضور روحانیون در بقاع متبرکه چشمگیر است و برنامه های مختلفی در طول سال با محوریت روحانیون در بقاع امامزادگان استان انجام می‌شود.
اجرای برنامه‌های مختلف با محوریت روحانیون در بقاع امامزادگان
اجرای برنامه‌های مختلف با محوریت روحانیون در بقاع امامزادگان
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام یوسف احمدی با بیان اینکه در بحث ائمه جماعات بقاع متبرکه ارتباط خوبی با ائمه جماعات و حوزه‌های علمیه داریم، اظهار کرد: هم اکنون ۲۲ نفر روحانی در بقاع متبرکه استان قم مستقر هستند به طوری که تمام امامزادگان شاخص و حتی غیر شاخص دارای امام جماعت هستند .

وی ادامه داد: علاوه بر این استان قم به عنوان استان پایلوت، طرح هیئت طراز اسلامی را با محوریت روحانیون با موفقیت اجرا کرد.

احمدی افزود: در این طرح نوجوانان و جوانان جذب شده و بحث‌های بصیرتی و استکبارستیزی در این طرح عملیاتی می‌شود و هم اکنون نیز دستورالعمل کشوری این طرح ابلاغ شده است.

وی به سایر اقدامات صورت گرفته از سوی اوقاف استان قم اشاره و بیان کرد: ۶ نفر از روحانیون با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا دعوت شده‌اند و در کارگروه مشاوره مشغول به خدمت هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: این روحانیون در ۶امامزاده مشاوره رایگان به مردم می‌دهند، که با استقبال مردم روبرو شده است.

وی خاطر نشان کرد: همه این فعالیت‌ها توسط روحانیون در حال انجام است و الحمدالله طبق آمار رسمی و ارزیابی سالیانه‌ای که صورت گرفته است کارهای فرهنگی، مشاوره ای و اجتماعی که در این چند سال صورت گرفته است در طول تاریخ کم نظیر بوده است.

احمدی خاطر نشان کرد: در کنار این موضوعات به بحث عمرانی بقاع نیز رسیدگی شده و هم اکنون ۸۰ طرح عمرانی در بقاع متبرکه در حال انجام است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بسیاری از روحانیون و بزرگان حوزه در هیات امنای بقاع متبرکه حضور دارند که خود بسیار ارزشمند است به عنوان مثال حجت الاسلام والمسلمین مومنی عضو هیئت امنای امامزاده علی ابن جعفر (ع) هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: کارگروه‌های قوی تشکیل شده است که برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی بقاع را پیگیری می‌کنند و گزارش این کارگروه‌ها هر چند وقت یکبار هم در دیدار با مراجع و بزرگان ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: طی سال‌های اخیر در حوزه علمیه کمیسیون وقف تشکیل داده‌ایم و این به برکت حضور چشمگیر روحانیون در بقاع متبرکه استان قم بوده است.

انتهای پیام / 137
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 65138
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *