۰
از اول تیر ماه انجام می‌شود؛

تغییر ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان قم

قم نیوز: با ابلاغیه استاندار قم و از اول تیر ۹۷، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان به استثنا بانک‌ها و دستگاه‌های امدادی و خدماتی تغییر خواهد کرد.
تغییر ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان قم
تغییر ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان قم
به گزارش قم نیوز با ابلاغیه استاندار قم  و از اول تیر ۹۷، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان به استثناء بانک ها و دستگاه‌های امدادی و خدماتی تغییر خواهد کرد.

متن ابلاغیه سید مهدی صادقی استاندار قم  بدین شرح است:

به استناد بند (۱) تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره ۳۲۰۷۲/ت،۵۵۴۲۰/ه مورخ ۱۹/۰۳/۱۳۹۷ و با توجه به نامه شماره ۱۰۰/۳۰/۱۸۶۷۸/۹۷ مورخ ۱۹/۳/۹۷ وزیر محترم نیرو مبنی بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در جهت رعایت الگوی مصرف برق در ساعات اوج به منظور جلوگیری از احتمال اعمال خاموشی های اضطراری در استان، بدینوسیله ساعت کار دستگاههای مشمول با رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، از تاریخ ۰۱/۰۴/۱۳۹۷ لغایت ۳۱/۰۵/ ۱۳۹۷ برای روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۳:۳۰ و روز های پنج شنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۲:۳۰ تعیین و ابلاغ می‌گردد.

در این راستا، کلیه دستگاههای اجرایی ملزم به خاموش کردن لوازم برقی خصوصاً سیستم های سرمایشی و کاهش روشنایی غیر ضروری پس از وقت اداری، استفاده حداقل انرژی الکتریکی برای روشنایی در ساعات اداری، تنظیم دمای محیط کار روی حداقل ۲۵ درجه سانتی گراد، و استفاده از مولد های اضطراری برای تولید برق در ماه های تیر و مرداد از ساعت ۱۲ الی ۱۸ می باشند بطوری که در فصل تابستان، باید مصرف انرژی برق نسبت به مدت مشابه سال قبل حداقل ۱۰ در صد کاهش یابد.

مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه بعهده مدیران مربوطه بوده و بازرسان استانداری در طول مدت اجرای طرح از دستگاه های اجرایی بازدید به عمل خواهند آورد.

انتهای پیام/ 138
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 65153
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *